Ktoré skupiny seniorov by, podľa prieskumu, mali získať najväčšiu finančnú pomoc? KTO BY TO MAL BYŤ?

Agentúra AKO uskutočnila od 7. do 14. júla na vzorke tisíc respondentov prieskum, zameraný na poskytnutie jednorazovej finančnej pomoci seniorom.

Výskumná vzorka bola reprezentatívna voči dospelej populácii Slovenska z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, kraja a národnosti a výsledky sú prekvapivé.

Podľa prieskumu takmer 28 percent opýtaných preferuje to, aby vláda dala všetkým dôchodcom rovnakú sumu. Približne 15% opýtaných, by prijalo, aby finančná pomoc tvorila rovnaké percento z výšky dôchodku, teda nižšiu pomoc by dostali penzisti s nižším dôchodkom.

Zvyšní respondenti sa k tejto otázke nevedeli vyjadriť alebo nechceli odpovedať.

V prípade vyplatenia vyššej sumy seniorom s nižším dôchodkom, a nižšej sumy penzistom s vyšším dôchodkom boli odpovede pozitívne u oboch pohlaví.

Jedna tretina oslovených vo veku 18 až 33, by všetkým dôchodcom ponúkla rovnakú finančnú pomoc. 48% opýtaných v tejto vekovej kategórii by dopriala väčšiu finančnú čiastku dôchodcom s menšou penziou.

V kategórii respondentov vo veku od 50 do 65 rokov by 59 percent z nich preferovalo, aby vláda viac finančne pomohla dôchodcom s nižšou penziu a menej dôchodcom s vyššou penziou.

Názory a odpovede sa takisto líšia aj od politického zaradenia. Voliči koalície OĽaNO, NOVA, Kresťanská únia a Zmena zdola a hnutia Sme rodina inklinujú k vyplateniu väčšej sumy seniorom s nižším dôchodkom a nižšej sumy seniorom s vyšším dôchodkom.

Za takéto riešenie finančnej pomoci je na jednej strane 72 percent voličov KDH a 66 percent voličov hnutia Republika, na druhej strane 48 percent voličov koalície OĽaNO, NOVA, Kresťanská únia a Zmena zdola a 44 percent voličov hnutia Sme rodina.

44% voličov Sme rodina je za vyplatenie rovnakej sumy všetkým dôchodcom, čo podporuje aj tretina voličov koalície OĽaNO, NOVA, Kresťanská únia a Zmena zdola.

zdroj: femm.interez.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ktoré skupiny seniorov by, podľa prieskumu, mali získať najväčšiu finančnú pomoc? KTO BY TO MAL BYŤ?”