Schudla 70kg aby sa stala modelkou. JEJ premena inšpiruje ženy vo svete.

Zhodila 70 kg aby sa stala modelkou. Vďaka jej novej postave získala šancu na splnenie jej najtajnejšieho sna. Hľadiac na to ako vyzerá dnes, ťažko uveriť, že ešte donedávna sa potýkala s obezitou.

Ťažký boj

Téma obezity budí odnedávna silné emócie. Na jednej strane niet pochýb o tom, že nadváha je zdravotným problémom a zdrojom mnohých komplexov. Na strane druhej, aktivita hnutia „body positive“ spôsobuje, že mnohí obézni ľudia sa namiesto boja s prebytočnými kilogrami sústredia na akceptáciu samých seba.

Výsledkom je rovnaká váha, ak nie ešte vyšia, a pretrvávanie problému. Sú osoby, ktoré svoj život vezmú do vlastných rúk, zabojujú o zdravie a pustia sa do chudnutia.

Do tejto skupiny patrí aj Monalisa Moura, ktorá schudla vyše 70 kg! 31-ročnej žene sa podarilo zmeniť svoj život a svoju postavu vďaka radikálnej zmene životného štýlu a chirurgickému zmenšeniu žalúdka.

Počiatkom jej premeny bol moment, v ktorom sa zľakla, koľko váži. Keď na váhe uvidela číslo 139 kg, uvedomila si, že nadišiel čas na zmenu. Už nejaký čas sa potýkala s problémami s kĺbami. Bála sa, že sa časom zhoršia. Po narodení druhého dieťaťa ju ovládla depresia. Nevedela sa popasovať s novým neatraktívnym výzorom.

Nikdy som nebola chudá, ani ako dieťa. Ale v roku 2014 som sa stala chorobne obézna po mojom druhom tehotenstve. Mala som popôrodnú depresiu, chcela som si vziať život.

V prípade Monalisy Moury bolo potrebné konať radikálne. 31-ročná matka podstúpila sleeve resekciu žalúdka. Týmto spôsobom bolo možné zmeniť jeho veľkosť na približne 15% z jeho pôvodnej.

Začala jesť menej a nemala už tendenciu maškrtiť. V priebehu 2 rokov schudla 71 kg. Bol to pre ňu náročný proces. Miestami bola chudnutím až posadnutá. Lekári jej preto odporučili medikamentóznu liečbu. Moura nechcela počúvať dobre mienené rady a namiesto racionálneho chudnutia sa trýznila prerušovaným pôstom a reštriktívnymi diétami. V konečnom dôsledku sa jej obezita vrátila. Pribrala 30 kg. 

Keď zistila, že jej dokonalá postava chýba, ešte raz prijala výzvu zmeniť svoj život. Tentoraz bolo pre ňu dosiahnutie vysnívanej váhy úspešné. Najväčšou motiváciou na udržanie svalovej hmoty je pre ňu práca.

Monalisa si zarába na živobytie ako múza najpopulárnejšieho brazílskeho futbalového klubu Flamengo. 31- ročná žena sa živí ako roztlieskavačka. Aktívne sa angažuje na socálnych médiách, kde sa delí o svoje tipy na chudnutie. Jej profil sleduje až 201 000 ľudí.

Zdroj: popularne.pl

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Schudla 70kg aby sa stala modelkou. JEJ premena inšpiruje ženy vo svete.”