Adoptovali si dievčatko z Ugandy. Keď im povedala o sebe pravdu, poslali ju…

Jessica a Adam Davis majú 4 deti, ale lásky na rozdávanie a preto sa o ňu chceli podeliť.

Adopcia chudobnej siroty z Afriky sa im zdala ako ideálny nápad. Verili, že jej budú môcť zabezpečiť život, ktorý by inak nemohla prežiť.

Adopčná agentúra im vybrala dievčatko z Ugandy menom Namata. Jej príbeh ich chytil za srdce. Namata stratila otca a matka si neplnila svoje povinnosti. Dievčatko nechodilo do školy, bolo hladné, bité a v živote nepoznalo nikoho, kto by jej dal lásku.

Jessica a Adam prijali rozhodnutie a onedlho na to sa Namata presťahovala do Spojených štátov. Namata sa v Amerike usadila, ale nevyzerala šťastne. Adoptívni rodičia netrpezlivo čakali až sa aklimatizuje a naučí sa jazyk. 

Každým dňom poznávala nové slová. Po 6 mesiacoch už dokázala adoptívnym rodičom svoj príbeh sama vyrozprávať.

Ako sa ukázalo, Jessica a Adam nepoznali pravú Namatu.

Namata nemala otca, ale jej mama ju milovala a okrem toho, že boli chudobné, jej láska nikdy nechýbala. Namate bolo za mamou a blízkymi veľmi smutno.

Pre Davisovcov to bol šok. Rozhodli sa overiť si, čo Namata povedala. Pomocou advokáta sa skontaktovali s jej mamou, ktorá priznala, že bola podvedená.

Agentúra ponúkla dievčaťu niekoľkoročný výlet za lepším vzdelaním a lepšou budúcnosťou. Mama Namaty podpísala súhlas, Namatu od nej vzali, no keď na ňu chcela kontakt, odmietli jej ho dať. Dozvedela sa, že dokumentami, ktoré podpísala sa vzdáva rodičovských práv k dcérke.

Keď sa o podvode dozvedela, snažila sa dcérku získať naspäť, ale nemala peniaze na advokáta. Bola zdrvená pri pomyslení na to, že svoju dcérku už viac neuvidí.

Jessica a Adam boli šokovaní, keď pochopili, že sa podieľali na obchodovaní s deťmi.

Verili, že pomáhajú dieťaťu a dávajú mu všetko, čo by za iných okolností nemalo. Nevedeli, že bola milovaná dcérka a tak ako ona, aj jej mama, týmto odlúčením neuveriteľne trpia.

Pomocou advokáta podali na agentúru žalobu. Najavo vyšlo niekoľko desiatok prípadov podobných prípadu Namaty. Agentúra skončila svoju činnosť a deti vrátili do pôvodných rodín.

Namata sa taktiež vrátila k mame. Opäť mala úsmev na perách. Je šťastná a vďačná Davisovcom za ich veľké srdce. Navrátením detí rodičom urobili Davisovci veľa dobra.

Tento príbeh je dôkazom toho, že láska je najdôležitejšia. Aj v blahobyte aj v chudobe.

Zdroj: webniusy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Adoptovali si dievčatko z Ugandy. Keď im povedala o sebe pravdu, poslali ju…”