Ďalšia inflačná pomoc pre seniorov! Vyplácať by sa mala na jar 2023! PRILEPŠIA SI O TÚTO SUMU

Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina), v stredu na rokovaní vlády, predstavil nový návrh týkajúci sa finančnej pomoci pre seniorov.

Jednorazovú pomoc, by seniori s najnižšími dôchodkami mohli obdržať už na jar budúceho roka.

Krajniak takisto uviedol, že inflačný balíček na jeseň je už pripravený.

„Tak ako na jeseň tohto roka, aj na jar budúceho roka budeme potrebovať najchudobnejším dôchodcom pripraviť jednorazovú pomoc, ktorá im pomôže preklenúť to najhoršie obdobie. Na jar budeme navrhovať to isté,“ povedal minister.

Dôchodcov takisto čaká aj predčasný budúcoročný trinásty dôchodok a môžu sa tešiť aj na ďalšiu kompenzačnú dávku, ktorá by sa mala vyplácať na konci budúcoročného leta. „O tomto všetkom sa diskutuje a budeme na to prihliadať pri príprave štátneho rozpočtu na budúci rok,“ dodal Krajniak.

Hnutie Sme rodina pred pár týždňami predstavilo návrh finančnej pomoci pre seniorov, ktorý sa skladá z troch alternatív. Prvá alternatíva počíta s tým, že by štát vyplatil každému penzistovi jednotnú sumu 150 eur.

Podľa druhej možnosti by štát penzistom vyplatil od 50 eur do 200 eur. Výška jednorazovej pomoci by klesala s rastúcou výškou dôchodku až na 50 eur pre penzistov s dôchodkom od 740 eur. V tretej alternatíve by štát penzistom dal jednorazovo 70 percent ich trinásteho dôchodku.

zdroj: femm.interez.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ďalšia inflačná pomoc pre seniorov! Vyplácať by sa mala na jar 2023! PRILEPŠIA SI O TÚTO SUMU”