Malý chlapček navštívil miesto posledného odpočinku svojho dvojčaťa, aby mu povedal o prvom dni v škôlke! „Dáva na mňa pozor“

Keď bolo žene menom Brooke Myrick oznámené, že čaká dvojičky, nevedela sa dočkať, až svoje deti konečne privíta na svet. Žiaľ, netušila, že prežije len jedno z nich.

Zatiaľ čo Walkera privítali na svete, jeho brat, dvojča Willis, zomrel v maternici, keď jeho mama bola v 24. týždni tehotenstva.

Dôvodom tejto zničujúcej straty bol tzv. twin to twin transfusion syndrome (TTTS). Jedná sa o stav, pri ktorom dvojčatá zdieľajú jednu placentu a krvné cievy, ktoré privádzajú kyslík a živiny potrebné pre rast plodov.

Žiaľ, tento syndróm znamená, že krvné cievy nerozdeľujú potrebné živiny všetkým deťom rovnako.

Výsledkom je, že jedno z detí dostáva menej krvi ako to druhé, čo môže ľahko viesť k zlyhaniu orgánov ešte v maternici. Plod, ktorý dostane príliš veľa krvi, môže tiež čeliť vážnym následkom, ako sú srdcové problémy.

Zdroj: Facebook/ Walker and Willis Birthday Walk to Fight TTTS

Keď Walker podrástol, rodičia mu povedali o jeho bratovi, ktorý sa nikdy nedostal na svet. Vtedy si Walker vytvoril silné spojenie so svojim zosnulým bratom.

V deň, keď začal chodiť do škôlky, Walker požiadal mamu a otca, aby ho vzali na Willisov hrob. Brooke potom urobila fotografiu svojho syna, ktorú neskôr zdieľala online.

Walker mal päť rokov a práve začal chodiť do škôlky, “ napísala. „ Našla som ho takto. Walker nám povedal, že chce Willisovi povedať o nástupe do škôlky.  Potom dodala:  „Videla som ho tam sedieť a vedela som, že ho musím odfotiť.“

Zdroj: Ľudia | Twitter

“ Zlomilo mi srdce ísť domov a vidieť dvojité oblečenie, ktoré sme si kúpili mesiac predtým.“ spomína zdrvená Brooke.

Walker má ďalších troch súrodencov, no stále cíti silné spojenie s bratom, ktorého nikdy nestretol. „Vždy sme mu hovorili, že je dvojča,“ povedala Brooke .
 „Už ako dieťaťu som hovorila o Willisovi a na jeho tvári sa objavil malý úsmev. Myslím, že vedel o kom hovorím. Myslím, že vždy cítil tú stratu. Nemal rád, keď spal sám. A na ultrazvukoch sme ho videli, ako stále kope do svojho brata a čaká na odpoveď.
„Myslím si, že ich spojenie je silné, dokonca aj po smrti. Jednovaječné dvojčatá sú známe tým, že majú veľmi silné spojenie a verím, že s mojimi chlapcami je tom presne tak. Walker sa snaží uistiť, aby sa na Willisa nikdy nezabudlo. Willis na neho dohliada.“

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Malý chlapček navštívil miesto posledného odpočinku svojho dvojčaťa, aby mu povedal o prvom dni v škôlke! „Dáva na mňa pozor“”