Otec bol v šoku, keď prvýkrát videl svojho syna na pôrodnom sále. Nemal ruky ani nohy, ale o pár rokov…

4. decembra 1982 sa v Austrálii narodil malý Nick Vujicic, syn srbských emigrantov. Hovorí sa, že keď uvidel dieťa, jeho otec pustil manželkinu ruku a odišiel z oddelenia.

Musel sa postaviť na chodbu a nabrať sily. Muž nechcel, aby jeho hrôza v očiach vystrašila jeho ženu.

Lekári neskôr potvrdili Borisove najhoršie obavy: drobný Nick nemal ruky ani nohy.

Zvyšok chlapca bol však úplne zdravý.

Manželia Vujicicovci sa napriek šoku rozhodli takmer okamžite, že pre syna urobia všetko, čo je v ich silách!

Bábätku diagnostikovali tetraaméliový syndróm, vzácnu genetickú poruchu, ktorá spôsobuje, že sa deti rodia bez končatín.

Namiesto plnohodnotných rúk a nôh mal Nick len jedno čiastočne vytvarované chodidlo s dvoma zrastenými prstami.

Láska a podpora rodičov dieťaťu veľmi pomohli, no aj tak nemalo práve najľahšie detstvo. Nick vďaka rodičom chodil do bežnej školy a noha s chirurgicky oddelenými prstami mu umožňovala robiť všetko, čo jeho rovesníci robili rukami.

Napriek tomu bol veľmi znepokojený svojim vzhľadom. Áno, rovesníci sa k nemu nesprávali vždy najchápavejšie.

10-ročný Nick chcel spáchať samovraždu a raz sa takmer utopil pri plávaní.

Nemohol však ublížiť svojmu otcovi a matke. Možno práve tento moment sa stal zlomom pre človeka, ktorého o 10 rokov neskôr spoznal celý svet!

Dnes je Vujicic jedným z najznámejších motivačných rečníkov na svete. Píše knihy, spieva, prednáša a vlastným príkladom ľuďom ukazuje, že každý si v živote môže nájsť svoju vlastnú cestu. Nickove vystúpenia sú primárne zamerané na mladých ľudí, najmä na deti a dospievajúcich so zdravotným postihnutím.

Absencia rúk a nôh nezabránila mužovi naučiť sa všetko, čo dokážu jeho zdraví rovesníci. Venuje sa športu, dobre pláva, vie pracovať s počítačom a dokonca šoféruje aj auto. Je ťažké uveriť, že toto všetko robí Nick iba dvoma prstami.

V roku 2015 sa oženil. Muž sa so svojou vyvolenou spoznal v roku 2008. Bol smutný, že ju nemohol ani nosiť v náručí, ako normálni ľudia. Teraz však vie, čo je skutočné šťastie.

Kanae, Nickova manželka, dala svojmu manželovi štyri deti. Obaja synovia a obe jeho dcéry-dvojičky sú úplne zdraví. Genetická odchýlka otca deti obišla.

Tento muž dokázal zmeniť nielen svoj život, ale aj životy mnohých ľudí na celom svete. Aj vďaka nemu našli zmysel života a silu žiť a to sa nepodarí len tak niekomu.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Otec bol v šoku, keď prvýkrát videl svojho syna na pôrodnom sále. Nemal ruky ani nohy, ale o pár rokov…”