Tento starý kostol bol na zbúranie. POZRITE SA, AKO SME HO PREROBILI A

Ľudia si kupujú rôzne veci, ktoré potom prerobili na niečo celkom iné. Sú to napríklad garáže, hangáre či školské autobusy…

V roku 2002 Briti Ian Bottomley a Sally Onions kúpili kostol v Northumberlande.

Budova bola postavená ešte v roku 1792 a od roku 1980 putovala od jedného majiteľa k druhému, pretože nikto do nej nechcel investovať veľa peňazí na obnovu.

Počas rekonštrukcie bolo potrebné vybaviť budovu novými elektrickými rozvodmi. Je tam  aj podlahové kúrenie.

Ianovi a Sally sa podarilo zachovať veľkú časť pôvodnej výzdoby kostola. Ich nový domov má starožitné vitráže, klenuté stropy a dokonca aj krstiteľnicu, kde kedysi krstili deti.

A hoci sa interiér budovy trochu zmenil, exteriér zostal rovnaký. Noví majitelia sa nedotkli náhrobných kameňov, ktoré sa nachádzajú neďaleko. Áno, na území kostola je aj cintorín.

Nábytok v kuchyni bol vyrobený z borovicového dreva, ktoré pochádzalo z kostolných lavíc.

Mimochodom, Ian a Sally sú pripravení predať svoj dom za menej ako 700 tisíc britských libier.

Takže, ak sa vám páči myšlienka takéhoto bývania, môžete sa presťahovať do Anglicka. Získate tak veľmi originálne bývanie a rozhodne oveľa priestrannejšie, ako niektoré byty.

Prijali by ste takéto bývanie? Podeľte sa s nami o vaše názory na Instagrame.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tento starý kostol bol na zbúranie. POZRITE SA, AKO SME HO PREROBILI A”