TOTO JE DÔVOD, PREČO som si zavesila si v záhrade žltú stužku. Efekt predčí vaše očakávania.

Niet pochýb o tom, že pred chemickými prostriedkami volíme tie, ktoré sú šetrné k prírode. Toto je skutočným hitom medzi osobami, ktoré zasvätili svoj život rastlinám. O čom hovoríme?

Stačí ak do záhrady zavesíte žltú stužku a raz a navždy sa zbavíte problému, ktorý vás trápi.

Žltá stužka a iné spôsoby

Pokiaľ ide o starostlivosť o rastliny, musíme sa vyzbrojiť trpezlivosťou a byť v našej práci konzistentný.

Nie je tajomstvom, že na ceste za peknými kvetmi a rastlinami sa môžu objaviť rôzne prekážky v podobe škodcov, ktorí celé úsilie dokážu zmariť. Je možné sa ich zbaviť bez použitia chemických prostriedkov?

Žltá stužka je mimoriadne populárna v boji s voškami. Žltá farba pritiahne lienky, ktoré si s voškami raz dva poradia. Je nutné dodať, že jedna lienka dokáže za deň zjesť až 100 vošiek.

Vďaka nim naša práca nevyjde nazmar. Okrem toho bude tento hmyz bojovať aj s larvami múch, molicami  a iným hmyzom.

Nápomocné dokážu byť v záhrade aj niektoré rastliny. Odporúčame vysadiť levanduľu, cesnak, či  mätu.

Môžeme si tiež pripraviť domáci postrek – 1/4 lyžičky sódy bikarbóny rozpustíme v litre vody a pridáme niekoľko kvapiek oleja alebo mydla. Miešame a prelievame do postrekovača.

Postrek aplikujeme rovnomerne na napadnuté listy. Tento postup by sa mal opakovať každé 3-4 dni, kým škodcovia nezmiznú. Listy potom pretrieme vodou.

Zdroj:webniusy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “TOTO JE DÔVOD, PREČO som si zavesila si v záhrade žltú stužku. Efekt predčí vaše očakávania.”