V 30. týždni tehotenstva jej zamrzol plod. „Dnes budete musieť porodiť!“ – počula žena po vyšetrení.

Brioni a Mark Curwoodovci spomínajú: keď sa dozvedeli, že sa stanú rodičmi, boli šťastím v siedmom nebi.

Tehotenstvo prebiehalo takmer dokonale, na lekárskych vyšetreniach boli vždy všetko v poriadku.

V 21. týždni po ultrazvuku manželia zistili, že čakajú dievčatko. Brioni a Mark sa rozhodli dať dieťaťu meno Ava Grace.

Budúcim rodičom ani nenapadlo, že ich šťastie sa čoskoro zmení na nočnú moru!

V 30. týždeň tehotenstva Brioni tušila, že niečo nie je v poriadku.

Bábätko v jej brušku, ktoré bolo kedysi také aktívne, sa úplne prestalo hýbať. Po rýchlej konzultácii sa manželia rozhodli ísť do nemocnice.

Ako sa ukázalo, Ava Grace z nejakého dôvodu prestala rásť v 22. týždni tehotenstva. Nechať dieťa dlhšie v matkinom bruchu by znamenalo jeho smrť.

Jedinou šancou bol okamžitý pôrod. „Keď som si uvedomila, že moja dcéra sa narodí oveľa skôr, ako bolo naplánované, strašne som sa bála!“ hovorí Briony.

Lekári vykonali cisársky rez a urobili všetko pre to, aby dieťa zostalo nažive. Našťastie už nenastali žiadne komplikácie.

Maličká Ava Grace vážila pri narodení iba 600 gramov. „Vyzerala skôr ako malá bábika než živé bábätko.“

Príchodom dievčatka na svet sa ale starosti rodičov neskončili. Bábätko mohlo každú chvíľu zomrieť a matka sa najskôr každú hodinu pýtala lekárov, ako sa jej dcérke darí.

Dieťatko našťastie odmietalo odísť z tohto sveta a samotní lekári boli prekvapení, ako rýchlo sa stav jej stabilizoval!

Dievčatko sa narodilo s arytmiou a mnohé jej vnútorné orgány ešte nestihli prejsť celým cyklom vnútromaternicového vývoja. Napriek tomu po niekoľkých týždňoch lekári dovolili matke vziať si dieťa z nemocnice. Bábätko rástlo míľovými krokmi!

Dnes je ťažké uveriť, že toto je dieťa, ktoré sa narodilo 10 týždňov pred termínom. Ava Grace vyrastá ako zdravé a aktívne dievčatko, užíva si život a vždy sa usmieva, keď nablízku vidí svoju mamu alebo otca.

Bábätko má stále problémy s očami, no lekári tvrdia, že časom si s nimi poradia. Rodičia nazývajú svoju dcéru zázračným dieťaťom a lekári súhlasia. V skutočnosti jej príbeh nemôžete nazvať inak ako čarovným.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “V 30. týždni tehotenstva jej zamrzol plod. „Dnes budete musieť porodiť!“ – počula žena po vyšetrení.”