Večer sa 8-ročné dievča sťažovalo, že jej nie je dobre. O deň neskôr rodičia museli plánovať pohreb …

8-ročná obyvateľka ruskej dediny Marina Ryabinina snívala o tom, že sa stane zubárkou.

Pri pohľade do očí tohto dievčaťa každý pochopil, že môže dosiahnuť čokoľvek. Marina dosahovala úspechy v športovej gymnastike, venovala sa aj bubnovaniu a v škole dosahovala výborné výsledky.

Všetko sa to skončilo v jeden deň, keď rodina zistila, že dievča zomrelo.

Smútok sa najviac podpísal na otcovi dievčaťa Alexejovi, ktorý až do poslednej chvíle robil všetko pre záchranu svojej dcéry, na rozdiel od lekárov.

Večer viezol otec dcéru domov po tréningu, keď sa Marina sťažovala na horúčku. V lekárni kúpili niečo na zníženie teploty a teplomer, ktorý ukazoval 37,5°C. Dievčaťu dali tabletku, no doma sa jej to len zhoršilo: sťažovalo sa na bolesti rúk, nôh a brucha. Potom začalo zvracanie…

O 3. hodine ráno bola privolaná záchranka, no ani dvaja záchranári, ktorí prišli, nedokázali dievčatku nijako pomôcť. Nevedeli ani akú injekciu majú dať. Po žiadostiach rodičov dostala injekciu Suprastin a liek proti zvracaniu.

Ráno muž vzal svoju dcéru do okresnej nemocnice. O 8 ráno boli na mieste, ale prakticky tam nikto nebol. Len o 10 minút prišla sestra a povedala, že pediater je sám a pracuje pre polikliniku a nemocnicu.

Potom sa Alexej rozhodol ísť na pohotovosť, kde dievčaťu urobili krvné testy a znova jej povedali, aby počkala. Po 40 minútach boli výsledky hotové a dievča bolo poslané k pediatrovi. Čoskoro odtiaľ musela ísť k chirurgovi, ktorý povedal, že nie je to zápal slepého čreva a povedal, že ide o vírus.

Po tom, čo ju popočúvali a predpísali harmanček na kloktanie a poslali ju späť k chirurgovi, ktorý potreboval nie všeobecný krvný test, ale biochemický.

Keď bola hotová aj táto analýza, jej otec išiel k lekárovi.

Dievčatko medzitým dali na infúziu. Odtiaľ opäť musela ísť k pediatričke. Žena sa pozrela na výsledky a sľúbila, že pošle odporúčanie do nemocnice. Alexej opäť musel chodiť z jednej ambulancie do druhej pre výpisy a osvedčenia a čas plynul.

Bolo už poludnie, keď muž konečne dostal všetky potrebné dokumenty, aby sa dostal do nemocnice. Nebol im pridelený transport ani lekár, ktorý mal Marinu sprevádzať a tak muž vzal dcéru svojim autom.

Po ceste dievča stíchlo. Keď muž vošiel na pohotovosť nemocnice, sestra mu povedala, aby prišiel z iného vchodu. Keď sa vrátil, všimol si, že Marina nedýcha. Potom ju otec vzal do náručia a zakričal: „Pomoc!“

Pribehli k nemu a dieťa odniesli. Marínu položili na gauč a začali robiť umelé dýchanie a masáž srdca. Dievčatko previezli na intenzívnu starostlivosť, no už bolo neskoro. Lekári jednoducho skonštatovali smrť…

Nech súd právne posúdi činnosť lekárov. Alexej hovorí, že by pochopil, ak by jeho dcére určili nesprávnu diagnózu, no muži v bielych plášťoch jej vôbec nepomohli.

Teraz bolo začaté trestné konanie proti lekárom podľa článku 109, časť 2 Trestného zákona Ruskej federácie („Smrť z nedbanlivosti v dôsledku nesprávneho výkonu pracovných povinností osobou“).

Je jasné, že žiaden trest nepomôže vrátiť dcéru rodičom, no takéto prípady nie sú ani zďaleka ojedinelé…

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Večer sa 8-ročné dievča sťažovalo, že jej nie je dobre. O deň neskôr rodičia museli plánovať pohreb …”