Žena pod tlakom spoločnosti opustila svojho syna s Downovým syndrómom. Pozrite sa, čo sa stalo po mesiaci!

Novozélanďanovi Samuelovi Forrestovi a Arménčanke Ruzan Badalyanovej predpovedali šťastný spoločný život, no narodenie syna zničilo všetky očakávania.

Leo sa narodil s Downovým syndrómom, kvôli čomu sa ho matka rozhodla opustiť.

Žena o synovej diagnóze nič nevedela.

Od lekárov už počula dosť, že Leo sa nikdy nenaučí sám rozprávať, chodiť a jesť. Navyše na ňu tlačila spoločnosť, ktorá takéto deti neakceptovala.

Medzitým 38-ročný Samuel stojí pred neľahkou voľbou: dať malého Lea do detského domova alebo opustiť manželku. Muž nakoniec vzal svojho syna a odišiel s ním do svojej vlasti, na Nový Zéland.

Priatelia mu pomohli vytvoriť stránku na finančnú podporu, kde používatelia v krátkom čase vyzbierali viac ako 500 000 dolárov pre potreby dieťaťa!

Mesiac po rozchode sa Ruzan a Samuel skontaktovali cez Skype. Pocity z minulosti opäť vzplanuli, pretože Ruzan rozvod zrušila a na návrh manžela odišla bývať k nemu.

Žena tvrdí, že prijaté prostriedky neovplyvnili jej rozhodnutie vrátiť sa k Samuelovi a Leovi. Mimochodom, chlapec sa rýchlo vyvíja, naučil sa slovo „ocko“ a teraz sa učí slovo „mama“.

„Bábätko je, samozrejme, trochu iné ako ostatné deti, ale stále sme pripravení dať mu všetku našu lásku. Myslím, že Downov syndróm je nálepka. Ak si na to trochu zvyknete, môžete si zvyknúť na čokoľvek,“ povedal Samuel.

Žiaľ, prvotné rozhodnutie Ruzany opustiť dieťa bolo do značnej miery ovplyvnené predsudkami a netoleranciou spoločnosti voči týmto deťom.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena pod tlakom spoločnosti opustila svojho syna s Downovým syndrómom. Pozrite sa, čo sa stalo po mesiaci!”