Dojímavé slová od priateľky obetí streľby v Bratislave! „Matúš a Juraj boli moji kamoši. Som zničená z predstavy, že niekto prišiel do tohto priestoru s cieľom zabíjať.“

Po tragickej streľbe v bratislavskom podniku Tepláreň zostali viacerí Slováci v šoku. Podnik bol známym miestom na stretávky členov LGBT+ komunity, a mnohí zákazníci sa z nenávistného činu, pri ktorom zomreli dvaja mladí muži, nevedia zotaviť.

Priateľka zosnulého Juraja a Matúša, sa o svoje myšlienky podelila v srdcervúcom príspevku na Facebooku.

„Keď som prvýkrát stretla Juraja bola som ohromená z toho, aký je charizmatický a aká sympatická energia z neho vychádza. Keď mi v ten večer napísal, že je rád, že ma spoznal, nesmierne ma to potešilo, pretože som sa s ním veľmi chcela kamošiť.

S oboma bola veľká sranda a vždy som sa potešila keď som ich stretla, či už na ulici, v klube, alebo v Teplárni, “ začína príspevok.

V príspevku sa ďalej uvádza, že obaja boli stálymi zákazníkmi v podniku, ktorý predstavoval bezpečné miesto pre všetkých homosexuálov či transgenderov.

 „Donedávna to bol jediný gej bar v Bratislave.

Je to dôležité miesto pre celú komunitu. Obsluhovala som tu všetky možné kategórie ľudí. Nervóznych teenagerov, ktorí si objednali kofolu, sedeli v tichu a boli radi, že sú prvýkrát medzi svojimi.

Turistov, ktorí hľadali kúsok domova v cudzej krajine. Ľudí, ktorí sú vyoutovaní, nevyoutovaní, lesby, gejov, trans ľudí, heterákov… „

Teraz sa však všetko zmenilo. Po brutálnom čine žijú viacerí v strachu z ďalšieho násilia. „Som zničená z predstavy, že niekto prišiel do tohto priestoru s cieľom zabíjať. Zabíjať z nenávisti.

Nechápem ako si to mohol ten človek dovoliť a úprimne sa bojím, že si to dovolia ďalší. Rozmýšľam, či si mám z internetu vymazať všetky fotky s dúhovou vlajkou a prestať sa držať s mojou frajerkou na ulici.

Bojím sa a boja sa viacerí.“

Na koniec v príspevku ľudí vyzýva, aby použili svoj hlas a bojovali za správnu vec. „Pre heterákov: Prosím vás, otvorte si ústa. Mnohí si to môžete dovoliť viac ako my.

Pre väčšinu z vás je váš safeplace viac než len jeden bar. Homofóbia je všade. Začína to pri neškodných vtipoch o buznách a končí to tu. Registrujte to, hovorte o tom. Nebudte ticho. „

„Chcem aby vedeli, že som teplá. Aby vedeli, že žijeme medzi nimi a že nehryzieme. Nie všetci si môžeme dovoliť takúto otvorenosť a nie všetci sme na to pripravení.

Obzvlášť keď vidíme, ako dopadnú ľudia, ktorí boli openly gej. Je normálne, že sa bojíte. Nie ste sami. Treba pamätať, že sme v tom spolu a že nás je veľa.“ dodala na záver.

zdroj: facebook.com

FOTO

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dojímavé slová od priateľky obetí streľby v Bratislave! „Matúš a Juraj boli moji kamoši. Som zničená z predstavy, že niekto prišiel do tohto priestoru s cieľom zabíjať.“”