Netradičná výchova! Žena zakázala svojím príbuzným dotknúť sa jej dcéry!

Brittany Baxter, mladá matka z Austrálie, ktorej kontroverzné videá obleteli celý svet.

Matka totiž na ktátkych nahrávkach vysvetľuje, prečo svojej rodine a blízky nedovolí, aby sa jej dcérky chytali alebo ju bozkávali bez dovolenia. 

Žena hovorí, že ju veľmi trápi, ako dospelí ľudia predpokladajú, že majú právo narúšať jej fyzické súkromie.

„Prosím, môžeme začať normalizovať skutočnosť, že deti nemusia bozkávať a objímať dospelých?“ hovorí matka.

tiktok

Podľa Baxterovej telo jej dcéry „neslúži na to, aby  sa ostatní ľudia cítili lepšie“.

Tvrdí, že predchádzajúce generácie „nemali dostatočne veľa času na reguláciu svojich emócií a pocitov“, aby sa vyhli nerešpektovaniu ústneho súhlasu. Na druhej strane žena poznamenáva, že pocity druhých nie sú dôležitejšie, ako právo jej dcéry rozhodovať sa o svojom tele.

„Nedopustím, aby moja dcéra vyrastala v prostredí, kde: 1. nevie povedať nie a 2.  nie je rešpektovaná.“

Mnoho ľudí si môže myslieť, že Brittany reaguje prehnane, no má to svoje opodstatnenie. Každá osoba musí vedieť a rozumieť tomu, s čím súhlasí. Ak toto poznanie neexistuje, neexistuje ani súhlas.

tiktok

Samozrejme, takýto štýl rodičovstva môže spôsobiť veľa konfliktov s predchádzajúcimi generáciami, ktorí majú tradičnejší prístup k výchove detí.

Z rovnakého dôvodu žena zdôraznila, aké dôležité je nenechať sa odradiť vonkajšou kritikou, ako aj nedávať priestor názorom iných ľudí na to, ako vychovávať svoje vlastné deti.

zdroj: upsocl.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Netradičná výchova! Žena zakázala svojím príbuzným dotknúť sa jej dcéry!”