Nezabúdajte na seba samu a vyhraďte si nevyhnutný čas na oddych

Je ľahké upadnúť do každodenného pracovného kolotoča, v ktorom sa cítite vyčerpaní a pociťujete nedostatok energie. Možno si ani neuvedomujete, že nechávate iných ľudí – svojho šéfa, spolupracovníkov, rodinu – diktovať, koľko času venujete veciam, ako je spánok, jedlo a cvičenie. Tie sú však nevyhnutné pre vašu fyzickú aj psychickú pohodu.

Relax je dôležitou súčasťou každého dňa

Aby ste si oddýchli a načerpali nové sily, je dôležité vyhradiť si čas pre seba. To môže znamenať, že si počas náročného týždňa oddýchnete a pôjdete na prechádzku alebo si zoberiete deň voľna. Môže to tiež znamenať, že si vyhradíte čas na svoje koníčky, ako je varenie, čítanie alebo šport.

Rozhodnite sa, čo je pre vás najdôležitejšie, a uistite sa, že týmto prioritám venujete dostatok času. A nezabúdajte na pravidelnosť starostlivosti o seba! Doma sa vám bude hodiť sedací vak, kam sa pohodlne usadíte a zabudnete na povinnosti a bežné problémy. Strávite čas len sama so sebou.

Chvíľa v tichosti

Život v domácnosti s deťmi môže byť v niektorých situáciách stresujúci. Musíte deti chrániť pred nebezpečenstvom, pripravovať im neustále program a starať sa o ich celkovú prosperitu. Práve „tichý kútik“ je miesto, kam si môžete ísť oddýchnuť a zrelaxovať, keď je stres pre vás príliš veľký. Mal by mať dobré osvetlenie, pohodlné sedacie vaky, krásny výhľad a čerstvý vzduch. Ideálne miesto, kde si môžete sadnúť a oddýchnuť si po dlhom dni v práci.

Ľahko sa necháme uniesť životným zhonom. A môže byť lákavé odsunúť svoje potreby na druhú koľaj. Venovať si čas pre seba je však dôležité. Môže byť úľavou od každodenného zhonu a pomôže vám načerpať nové sily. Navyše to môže byť aj zdravé. Preto si každý týždeň vyhraďte nejaký čas na samotu. Môžete dohnať resty v čítaní alebo si pozrieť film na Netflixe s pohárom vína. Alebo môžete ísť na prechádzku do parku či do miestneho múzea. Čokoľvek vám vyhovuje! Keď sa budete starať sami o seba, budete sa cítiť lepšie. A to vám pomôže byť aj produktívnejší. Doprajte si teda trochu oddychu a užite si ho!

Zdroj obrázku: Prostock-studio / Shutterstock.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nezabúdajte na seba samu a vyhraďte si nevyhnutný čas na oddych”