Som žena a milujem umývanie riadu.Robím to kvôli jednej veci. Nie je to povinnosť, ale príležitosť na pokojnejší život….

 

Umývanie riadu môže výrazne znížiť hladinu stresu, ale len v prípade, že to robíte vedome. S týmto výsledkom prišli vedci z floridskej univerzity, ktorí požiadali 51 študentov, aby umyli riad.

Jednej skupine študentov bolo povedané, aby jednoducho umývali riad bez toho, aby nad tým rozmýšľali. Druhá skupina dostala krátky popis procesu a bolo jej povedané, aby sa koncentrovala a sledovala každú úlohu.

Tu je krátky úryvok s výskumu:

„Pri umývaní riadu by ste mali vykonávať len túto jednu činnosť. To znamená, že počas umývania riadu si musíte byť úplne vedomí toho, čo robíme – umývame riad. na prvý pohľad to môže vyznieť hlúpo.

Prečo venovať toľko pozornosti úplne bežným veciam? Má to však istý dôvod. Fakt, že tu stojíme a umývame, je úžasný. Cítime sa voľne, počúvam svoj dych, uvedomujem si svoju prítomnosť a uvedomujem si svoje myšlienky aj činy. Nepodobám sa na fľašu, ktorá tu a tam pláva na vlne a pene.

Autor štúdie Adam Hanley povedal:
„Obzvlášť ma zaujalo to, ako bežné aktivity v našom živote môžu byť použité na rozvíjanie vedomia a tým zlepšiť svoje všeobecné blaho.“

Výskumníci zistili, že ľudia, ktorí dôkladne umývali riady (zameriavali sa na  ovoniavanie čistiaceho prostriedku, pocit teploty vody a dotýkanie sa riadu), zvýšili svoj cit pre inšpiráciu o 25% a znížili úroveň nervozity o 27%.

Skupina, ktorá umývala riad „automaticky“, nezískala z tohto experimentu žiaden úžitok.

Ako ste na tom vy a umývanie riadu?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Som žena a milujem umývanie riadu.Robím to kvôli jednej veci. Nie je to povinnosť, ale príležitosť na pokojnejší život….”