back to top
sobota, 20 apríla, 2024

Toto je dôvod, prečo má doma každý Španiel odloženú krabicu s plastovými vrchnákmi

Budete nesmierne prekvapení, keď zistíte, čo sa dá vyrobiť z plastových uzáverov na fľašiach!

Plast – materiál, ktorý sa dá recyklovať a vďaka tomu sa nemusí spaľovať, zakopávať do zeme alebo hádzať do morí a oceánov.

Čo sa vyrába z plastových vrchnákov?

Novinár, ktorý navštívil Španielsko, bol permanentne ohromený. Kdekoľvek šiel, každý španielsky dom bol ľahko rozpoznateľný sklenenými vázami s plastovými vrchnákmi. Samozrejme, nebola to jediná zvláštnosť ktorú si všimol, ale myšlienka, zbierať plastové vrchnáky, v ňom prebudila výčitky svedomia.

что делают из пластиковых крышек

Jedného dňa videl pred supermarketom obrovský kontajner, kde sa vyhadzovali plastové vrchnáky z fliaš. Neďaleko visela fotografia 7-ročného dieťaťa. Potrebovalo operáciu srdca, ktorá stála 90-tisíc eur.

Rodičia dievčatka žiadali prostredníctvom televízneho vysielania celú krajinu o pomoc a veľké spoločnosti pre spracovanie plastov odpovedali. Korporačná firma žiadala vyzbierať 200 ton plastových vrchnákov s tým, že v prípade ich vyzbierania daruje peniaze na vyliečenie dievčatka.

Všade boli nainštalované obrovské kontajnery a v priebehu pár mesiacov dokázali Španieli nazbierať požadované množstvo!

Ľudia aj naďalej zbierajú vrchnáky a mnohé firmy na recykláciu plastov podpísali dohody s charitami. Uskutočnil sa tak dvojitý zázrak: pomoc životnému prostrediu a ľuďom!

зачем собирают пластиковые крышки

V roku 2017 sa stala v Turecku skvelá vec. Študenti lekárskej univerzity v Istanbule nazbierali a odovzdali vrchnáky na recykláciu, aby pomohli vyrobiť invalidné vozíky pre ľudí v núdzi.

Bežné plastové vrchnáky môžu so sebou niesť anjelské krídla. Plastové suroviny sú zhromažďované a spracované v spracovateľskej firme.

Firma hradí plastové suroviny a prevádza peniaze na účet fondu pre pomoc ľudí so zdravotným postihnutím, na charitatívne nadácie či na pomoc vojnovým obetiam.

зачем собирать пластиковые крышки

Napríklad v Poľsku sa vyrábajú protézy vyrobené zo zmesi plastu a silikónu.

Na protézu rúk je potrebné približne 500 000 vrchnákov a na protézy nôh až 850 000 vrchnákov. Samozrejme, že tieto protézy nie sú zázrakom techniky a neovládajú sa silou mysle, no aj napriek tomu dokážu človeku zlepšiť kvalitu života.

S protetickou rukou môžete pomáhať zdravej ruke vykonávať každodenné aktivity!

Existujú aj iné využitia týchto malých vecí, ktoré dokážu niečo naozaj veľké a užitočné. Navyše to je úplne jednoduché, stačí hodiť vrchnák do špeciálneho kontajnera a nikdy neviete, komu tým môžete pomôcť.

зачем собирать пластиковые крышки

zdroj: takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Newsletter

spot_img

Prečítaj si

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Orechové listy sú liečivým zázrakom prírody – môžete nimi vyliečiť až 15 vážnych ochorení

Asi väčšina ľudí pozná prospešné vlastnosti vlašských orechov, ale...
Romana
Romana
Volám sa Romana a pre mysmezeny.sk píšem niekoľko rokov. Milujem písať o vzťahoch a ezoterike. Okrem toho ma veľmi baví môj psík. 🥰
spot_imgspot_img

Prežil klinickú smrť a opísal, čo videl v posmrtnom živote – „Ako keby som bol v ríši duchov“

Článok o zážitku Kevina Hilla na prahu smrti a jeho návrate do života sa stal populárnym v britskej tlači. Hill, ktorý trpí vzácnou a...

Svetové predčasne narodené dieťa prekonalo 0% šancu na prežitie a tento rok oslávilo svoje tretie narodeniny.

Vtedy ste to ešte nevedeli, ale 6. júna 2020 sa Beth Hutchinsonová zapísala do histórie tým, že porodila predčasne narodené dieťa na svete. Táto novopečená...

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom internetu zdieľal so svojimi kolegami a tak sa mohla dostať až k nám. Otázku položili...
Verified by MonsterInsights