Handmade vianočná výzdoba: Ušite si vianočné dekorácie do domácnosti

O necelé dva mesiace budú Vianoce. O vianočných prípravách by sa dalo písať celé hodiny, my sa však dnes zameriame na domácu textilnú výzdobu dekorácií. Výzdoba tvorí dôležitú súčasť Vianoc, pretože dotvára vianočnú atmosféru a spôsobuje, že si človek skutočne uvedomuje, že vianočné dni sú iné ako bežné dni počas roka.

Chcete tento rok vyskúšať niečo nové? Skúste si samé ušiť a pripraviť textilnú vianočnú výzdobu. Každá žena má doma základnú výbavu – ihlu a niť. Hoci by všetko išlo so šijacím strojom rýchlejšie, nie každá žena ho má k dispozícií. Potrebovať budete ešte jednu dôležitú vec – látku.

Čo si môžete na Vianoce ušiť?

  1. Obliečky na vankúše

Kedysi bolo úplne bežné, že si ženy šili obliečky samé. Dnes sa skôr stretávame s tým, že sa v obchode kúpi hotový produkt. Ak chcete vyskúšať niečo nové, môžete si skúsiť ušiť práve vankúšové malé obliečky. Potrebovať budete bavlnenú metráž s vianočnou tematikou. Hotové vankúše môžete poukladať na pohovku do obývačky a pár ich môžete dať do spálne či do detskej izby.

  1. Vianočný obrus

Aj to, ako vyzerá stôl na Štedrý večer je dôležité. Aj na vianočnom obruse viete ušetriť, ak si jeden samé ušijete. Stačiť vám bude látka, ktorú ste používali na vianočné obliečky. Ak by vám nestačila, tak si môžete dokúpiť ešte jednu s nejakou inou vianočnou tematikou. Zatiaľ, čo na vankúše môžete použiť aj veselšiu látku, napríklad soby, na obrus sa pokúste vybrať vetvičky s guľami alebo zasneženú krajinu.

  1. Červené alebo zlaté závesy

Závesy si tiež dokážete ušiť sama. Závesy vedia dotvoriť celkovú atmosféru miestnosti. Ak sa vám páčia elegantné motívy, máme pre vás tip. Počuli ste už o materiáli minky? Tento materiál je veľmi jemný a veľmi žiadaný materiál, ktorý je charakteristický tím, že má na povrchu pretlačované guličky alebo pásiky, ktoré sú v tej istej farbe. Takéto závesy v tradičnej červenej, elegantnej zlatej alebo kráľovskej tmavozelenej sa budú skvelo hodiť do vianočného obdobia.

Zdroj obrázku: Just Stock / Shutterstock.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Handmade vianočná výzdoba: Ušite si vianočné dekorácie do domácnosti”