Odhaľte pravú príčinu bolesti chrbtice alebo ako je chrbtica prepojená s jednotlivými orgánmi

Časté problémy s chrbticou sú dôvodom bolesti aj v úplne iných častiach tela. Dôsledkom je, že neliečime pravú príčinu prejavujúcich sa symptómov a preto je nevyhnutné venovať pozornosť práve našej chrbtici.

Ak pociťujete bolesť, možno presne určiť z ktorej jej časti pochádza a na základe toho môžete pozorovať rôzne anomálie a problémy s konkrétnymi orgánmi. Na obrázku hore vidíte, ako sú jednotlivé orgány poprepájané s chrbticou.

Podľa lekárov, asi zo 70-tich % spôsobuje bolesť hlavy práve chrbtica.

Dunenie v ušiach, problémy s prehĺtaním jedla, ťažkosti s videním – všetky tieto symptómy môžu byť zapríčinené dysfunkciou medzistavcových platničiek a ich okolia.

Ak Vás bolia ruky, prípadne Vám často tŕpnu, fyzioterapeut alebo lekár, by mal hľadať príčinu práve v okolí krčnej chrbtice. Problémy v hornej časti chrbtice môžu viesť k bolesti srdca, žalúdka a čriev.

Naopak dolná časť chrbtice má obrovský vplyv na bedrá, stehná, či citlivosť nôh. Prevencia je jednoduchá. Cvičenie a naťahovanie chrbtice Vám zlepší zdravotný stav a zbaví Vás mnohých druhov bolesti.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Odhaľte pravú príčinu bolesti chrbtice alebo ako je chrbtica prepojená s jednotlivými orgánmi”