Psychopata môžete rozpoznať podľa jeho očí! Psychológovia prezradili ako na to

Myslíte si, že dokážete od prvých sekúnd rozpoznať, ak je človek psychopat? Myslíme si, že s najväčšou pravdepodobnosťou bude vaša odpoveď záporná. Štúdie na univerzitách v Cardiffe a Swansea odhalili najjednoduchší spôsob na identifikáciu psychopata.

Štúdia zahŕňala 82 ľudí, ktorí trpia duševnými poruchami. Výskumníci študovali, ako reagovali na vizuálne obrazy, zvukové klipy a videá.

Výsledky ukázali, že počas strašných a krvavých vizuálnych obrazov sa zdravým ľuďom rozširujú zreničky, zatiaľ čo u psychopatov ostali zreničky v pôvodnej veľkosti. Naše zreničky sa zvyčajne rozširujú, keď vidíme niečo, čo nás rozčuľuje, uráža alebo znepokojuje. Dôvodom je zvýšená hladina adrenalínu.

Psychopati nemali tak silnú reakciu na tieto vizuálne vnemy, pretože sa necítia byť ohrození ani vystrašení.

Odborníci naznačujú, že psychopati nemajú také silné emócie ako bežní ľudia. Amygdala je oblasť mozgu, ktorá zodpovedá za naše emócie. U psychopatov je o 18% menšia.

Avšak zreničky u psychopatov sa rozšírili počas krásnych obrázkov, presne tak, ako u normálnych ľudí. To naznačuje, že psychopatia nemusí byť spojená s úplným nedostatkom emócií, ale so zníženou citlivosťou na hrozbu.

Myslíte si, že je to pravda? Je takto skutočne možné rozpoznať psychopata?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Psychopata môžete rozpoznať podľa jeho očí! Psychológovia prezradili ako na to”