Seriály 90. rokov, ktoré sledoval skoro každý: Ako vyzerá Herkules a Xena po 25 rokoch?

“Toto je príbeh z dávnych čias. Z čias mýtov a legiend, keď boli starí bohovia malicherní a krutí a zoslali na ľudstvo osud utrpenia. Len jeden človek sa odvážil vzoprieť ich moci.

Herkules!” tieto slová zazneli na začiatku každej časti známeho seriálu Herkules. Nové časti tohto fantasy a dobrodružného seriálu oficiálne bežal v televízii v rokoch 1995 až 1999.

Seriál s podobným námetom, Xena, však dostal o čosi viac častí a oficiálne skončil až v roku 2001. Obe bájne postavy si zamiloval nejeden z nás a každú staro-novú časť sme doslova žrali.

Od prvého vysielania však prešlo už neuveriteľných 25 rokov! V tomto článku Vám ukážeme ako sa zmenili herci, ktorý stvárnili Herkulesa a Xenu.

 

 

Zdravotné problémy ho spomalili

Americký herec, Kevin Sorbo, ktorý stvárnil bájneho Herkulesa má už 62 rokov. Ešte predtým ako sa stal hviezdou seriálu Herkules tak podpísal zmluvu na 5 nízkonákladových filmov, kde hral tiež Herkulesa. O rok na to tak začal svoju kariéru v spomínanom seriály no medzi štvrtou a piatou sériou prišli komplikácie. Uvoľnené krvné zrazeniny z aneuryzmy v jeho ramene tak spôsobili 4 mŕtvice.

Tie ho oslabili natoľko, že sa musel zmeniť plán natáčania a preto sa v posledných dvoch sériách objavuje viacero hosťujúcich postáv, ktorí vykrývali Sorbovu neprítomnosť.

Po Herkulesovi sa objavil v mnohých iných nízkonákladových filmoch no veľkú slávu zožal za účinkovanie v sci-fi seriál Andromeda. V posledných rokoch zahviezdil aj v seriály Supergirl, tkroá beží na stanici CW.

https://www.instagram.com/p/CHX9yaxFUjL/

 

Roly mýtických postav jej sekli

Stvárniteľka Xeny, Lucy Lawless (52) je novozélandksou herečkou, ktorej bol udelený Novozelandský rád za zásluhy. Predtým ako stvárnila Xenu vo vlastnou seriály, zahrala si po boku Kevina Sorba vo filme Hercules and the Amazon Women (1994), kde stvárnila amazonku Lysiu. Rovnako ako sa Xene dostal vlastný seriál sa bájna bojovníčka ukázala najprv v šiestich epizódach seriálu Herkules.

Po skončení Xeny si uchmatla povšimnuteľné roly v seriály Dva a pol chlapa, CSI: Miami či Battlestar Galactica. Po roku 2010 sa tak uchytila aj seriály Spartacus, kde stvárnila jednu z hlavných postáv, Lukréciu. To, že ani humor jej nie je cudzí potvrdilo aj to, že sa objavila v 10 epizódach satirického seriálu Parks and Recreation.

 

 

 

zdroJ:  en.wikipedia.org / en.wikipedia.org    / cbr.com  / ninjajournalist.com      /.     /.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Seriály 90. rokov, ktoré sledoval skoro každý: Ako vyzerá Herkules a Xena po 25 rokoch?”