Skrytý účel opierok hlavy, ktorý jedného dňa môže zachrániť aj váš život

Určite ste sa už neraz sami seba pýtali, prečo veci, ktoré nás obklopujú každý deň, majú taký či onaký tvar. Na svete však existuje ešte stále veľa vecí skrývajúcich tajomstvá, ktoré si väčšina z nás ani len neuvedomuje. Dnes vám prezradíme jedno z nich.

Premýšľali ste už niekedy nad tým, prečo je opierka na sedadlách automobilov odnímateľná? Ako sa ukázalo, ak je to potrebné, môžu byť odstránené a použité nielen ako vankúš na spanie.

Skutočným dôvodom nie je pohodlie, ale vaša bezpečnosť. Okrem zrejmej funkcie ochrany hlavy a krku pred zranením počas zrážky majú opierky hlavy ďalšiu dôležitú vlastnosť.

Ak je napríklad človek zatvorený v potápajúcom sa aute a okno sa nedá otvoriť, môžete ho rozbiť pomocou ostrých kovových kolíkov, ktoré upevňujú odnímateľnú opierku hlavy k sedadlu.

Táto metóda záchrany je dobrá, pretože si nevyžaduje veľkú fyzickú silu. V nasledujúcom videu môžete vidieť krehkú ženu, ktorá jasne ukázala, ako sa dostať z potápajúceho sa auta pomocou opierky hlavy.

Dúfame, že sa nikdy nebudete nachádzať v situácii, kedy by sa vám táto pomôcka mohla zísť, no je dobré, ak o nej budete vedieť aspoň takto. Podeľte sa o tieto užitočné informácie aj s vašimi priateľmi na Facebooku!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Skrytý účel opierok hlavy, ktorý jedného dňa môže zachrániť aj váš život”