Tip: Ako zbaviť kura antibiotík a hormónov. Začnite jesť zdravo a bez zbytočných škodlivín

Pre nikoho už nie je tajomstvo, že veľkí výrobcovia používajú čokoľvek, aby bol proces chovu kurčiat čo najlacnejší. Pre rýchly prírastok hmotnosti sú vtáky, bohužiaľ, kŕmené nielen jedlom, ale aj hormónmi a antibiotikami. Do nášho tela prijímame všetko to potravinové zlo, z ktorého sa časom môže vytvoriť choroba.

K domácemu kuraciemu mäsu má dnes prístup len málokto. Po prvé, vyrába sa v obmedzených množstvách. Po druhé, náklady na jeho „výrobu“ sú mnohonásobne vyššie ako na bežný produkt v obchode.

Čo robiť? Prečítajte si o účinných spôsoboch, ako vyčistiť kurča od antibiotík a hormónov.

Tieto metódy umožňujú, aby bolo mäso menej nebezpečné pre vaše zdravie.

raw chicken meat on brown wooden chopping board                          unsplash

Ako vyčistiť kurča od chémie

Hoci populárni výrobcovia označujú svoje balenia „bez GMO, rastových hormónov a antibiotík“, musíte uznať, že sa vzhľadovo a chuťou výrazne líšia od domáceho produktu.

Metóda č.1

Pred prípravou vývaru uvarte kura v dobre osolenej vode, približne 20 minút. Potom treba túto vodu scediť a až potom variť vývar v novej čistej vode. Takže väčšina škodlivých látok zostane v prvom vývare. Tuk sa samozrejme zníži, ale samotné kurča sa stane bezpečnejším na konzumáciu.

                                        unsplash

Metóda č.2

Z kurčaťa môžete odrezať kožu. Ak sú v mäse antibiotiká, budú tam.

Potom ho namočte do špeciálneho roztoku – zmiešajte 1 polievkovú lyžicu octu a 3 lyžice jedlej sódy.

Zmes nalejte do vody, premiešajte a ponorte do nej kura. Po 3 hodinách mäso opláchnite pod tečúcou vodou a začnite s prípravou varenia.

chicken roast on roasting pan                         unsplash

Metóda č.3

Táto možnosť je ideálna na pečenie kurčaťa v rúre. Dôkladné čistenie vnútra sódou pomôže odstrániť agresívne zlúčeniny. Aj v prípade, že už je bez vnútorností, opláchnite ho a znova vyčistite novou kuchynskou drôtenkou. Väčšina toxínov sa zhromažďuje vo vnútri.

roasted chicken on black metal grill                             unsplash

Ochránite tak seba a svoju rodinu pred škodlivými látkami.

V hydinovom mäse sa zvyknú hromadiť celé mesiace. Prirodzene, úplne odstrániť chémiu z kuracieho mäsa je nemožné, no ak vyskúšate aspoň jeden z týchto spôsobov, väčšina z týchto látok určite zmizne.

 

Zdroj: sov

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tip: Ako zbaviť kura antibiotík a hormónov. Začnite jesť zdravo a bez zbytočných škodlivín”