Turista zanechal hotelovému poslíčkovi miliónové dedičstvo, vďaka ktorému už nebude musieť nikdy pracovať

Zamestnanci pracujúci v luxusných hoteloch po celom svete sú v permanentnom kontakte s bohatými ľuďmi. Takto už vzniklo niekoľko príbehov medzi hotelovými poslíčkami a niektorými ľuďmi, ktorí v týchto hoteloch bývajú.

Niektorí z týchto hostí majú tendenciu vracať sa na rovnaké miesto každý rok, takže si s pracovníkmi vytvárajú blízke vzťahy. To sa stalo Taskinovi Dasdanovi, poslíčkovi v hoteli Korumar De Luxe, ktorý v luxusnom hoteli v Turecku pracuje od roku 1990.

Zamestnanec sa stal dobrým priateľom s Charlesom Georgeom Courtneym, 87-ročným Britom, ktorý býval v rovnakom hoteli zakaždým, keď išiel na dovolenku.

Vybudovali si krásne priateľstvo, ktoré trvalo desaťročia. Starý Brit bol k nemu vždy štedrý a už mu dal peniaze na zaplatenie školného pre jeho deti.

Po Charlesovej smrti však Taskina čakalo veľké prekvapenie: zavolali mu z Anglicka, pretože bol v závete, ktorý muž zanechal pred smrťou a dozvedel sa, že dostane hlavnú časť dedičstva.

Menšie percento dokonca dostali aj jeho spolupracovníci, ktorí Charlesa poznali.

„Správal sa k nám, akoby sme boli súčasťou jeho vlastnej rodiny. Dokonca prispel na vzdelanie mojich detí. Boli sme nadšení, samozrejme.“ povedal Taskin.

Poslíček vysvetlil, že množstvo peňazí bolo také veľké, že stačilo na pokrytie všetkých jeho výdavkov do konca života, takže už nikdy nebude môcť pracovať.

Zamestnanci Korumar Hotel De Luxe si hosťa natoľko obľúbili, že izbu číslo 401, kde Charles každoročne býval, premenovali na „Charlieho izbu“, aby mu vzdali poctu.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Turista zanechal hotelovému poslíčkovi miliónové dedičstvo, vďaka ktorému už nebude musieť nikdy pracovať”