back to top
sobota, 20 apríla, 2024

10 dôvodov, prečo by ste nikdy nemali klamať empatikovi

Empati sú mimoriadne silní ľudia, ktorým je lepšie nepliesť sa do cesty. Dokonale vedia čítať reč tela a zachytávať všetky skryté signály! Od narodenia sú obdarení zvláštnym darom: vnímajú pocity iných ľudí. A hoci sú tou správnou voľbou, keď sa musíte s niekým porozprávať, ich najväčšia spočíva niekde inde.

Empati sú vrodenými expertmi v oblasti ľudskej psychológie. To im dáva príležitosť vždy vycítiť, ak im niekto klame alebo sa ich snaží na niečo „namotať“. Tak či onak, aj tí najslušnejší ľudia môžu mať postranné motívy.

Toto je 10 dôvodov, prečo by ste týmto ľuďom nemali za žiadnych okolností klamať:

  1. Empati sú skutočné detektory lži

Keď niekto klame, cítia to. Zvyčajné spôsoby, ako rozpoznať klamstvá, sú pohyby očí. Ak aj vy patríte k týmto ľuďom, už to určite viete.

  1. Nesnažte sa ich oklamať

Empati cítia pocity iných ľudí oveľa silnejšie, než by chceli. Vedia, kedy niečo predstierate. Nesnažte sa skrývať svoje zlé úmysly súvisiace s nimi – nebude to fungovať.

  1. Cítia závisť

Vycítia, keď im niekto závidí. Môžete si myslieť, že to im dodáva pocit nadradenosti, ale nie je to tak.

  1. Cítia nenávisť

A čo je zo všetkého najlepšie, empati sú schopní rozpoznať nenávisť. Nenávisť je taká negatívna, že vyžaruje negatívnu energiu. Títo ľudia však netrpia kvôli vašej nenávisti či negativite.

  1. Poznajú vaše predsudky

Empaths vždy vedia, keď máte nejaké skryté predsudky. Ak nemáte radi ľudí s inou farbou pleti, sexuálnou orientáciou alebo inými osobnostnými vlastnosťami, je pravdepodobné, že o vás stratia záujem.

  1. Vedia, kedy nie ste v poriadku.

„Si v poriadku?“

„Áno, som v poriadku.“

„Nie, nie si v poriadku. Teraz mi povedz o všetkom.“

Ak by ste mali s niekým taký rozhovor, potom to bolo s najväčšou pravdepodobnosťou empatik. Empati vedia, kedy klamete a kedy sa cítite zle. Priateľ, s ktorým sa môžete o všetkom porozprávať, je obrovský dar! Využite schopnosti vášho priateľa a neklamte mu. Nebojte sa, on vám chce len pomôcť.

  1. Čítajú ľudí ako knihu

Empati nemajú radi prázdne diskusie, ktoré im nič nedajú. Nechváľte ich len preto, aby ste ich potešili. Nepáči sa im to.

  1. Vedia, kedy ste na nesprávnej ceste

Ak máte takéhoto priateľa a on vás na niečo upozorní, vždy ho počúvnite. Empati sú vynikajúci prognostici. Keď tvrdia, že vaše činy sú nesprávne, mali by ste tomu venovať pozornosť.

  1. Vedia, kedy predstierate, že ste niekto iný

Empati dokážu vnímať vašu vnútornú bytosť. Oceňujú vaše chyby! Buďte sami sebou a nesnažte sa byť tým, kým nie ste. Najmä pred nimi.

  1. Vždy rozpoznajú pokus o využívanie

Nepokúšajte sa zavádzať a klamať, len aby ste od nich dostali to, čo potrebujete. Okamžite to vycítia a pošlú vás kade ľahšie. Chcete niečo získať – povedzte im to bez chodenia okolo horúcej kaše.

Poznáte niekoho z takýchto ľudí?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Orechové listy sú liečivým zázrakom prírody – môžete nimi vyliečiť až 15 vážnych ochorení

Asi väčšina ľudí pozná prospešné vlastnosti vlašských orechov, ale...

Newsletter

spot_img

Prečítaj si

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Orechové listy sú liečivým zázrakom prírody – môžete nimi vyliečiť až 15 vážnych ochorení

Asi väčšina ľudí pozná prospešné vlastnosti vlašských orechov, ale...

Takto vyzerala súťaž mužskej krásy v roku 1941. Pripravte sa na svalnatých mužov

Asi nikoho neprekvapí, že aj kulturistika sa za posledných...
Romana
Romana
Volám sa Romana a pre mysmezeny.sk píšem niekoľko rokov. Milujem písať o vzťahoch a ezoterike. Okrem toho ma veľmi baví môj psík. 🥰
spot_imgspot_img

Svetové predčasne narodené dieťa prekonalo 0% šancu na prežitie a tento rok oslávilo svoje tretie narodeniny.

Vtedy ste to ešte nevedeli, ale 6. júna 2020 sa Beth Hutchinsonová zapísala do histórie tým, že porodila predčasne narodené dieťa na svete. Táto novopečená...

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom internetu zdieľal so svojimi kolegami a tak sa mohla dostať až k nám. Otázku položili...

Žena necháva každú noc postieľku svojho dieťaťa pred vchodovými dverami. Všetkých prekvapila, keď vysvetlila dôvod tohto správania

Catherine Lucreová, matka a babička štyroch detí z Austrálie, necháva každý večer postieľku svojho dieťaťa vedľa. Takéto správanie vyvoláva u cudzích ľudí veľa otázok,...
Verified by MonsterInsights