25-ročná žena sa podelila o fotografie pred a po závislosti na heroíne. Jej premena je neuveriteľná

Jamee Valet z Oregonu v USA  sa rozhodla podeliť o svoj boj so závislosťou na metamfetamíne a heroíne, aby ukázala, že všetko je možné…

25-ročná žena zdieľala šokujúce fotografie pred a po tom, čo prekonala závislosť na metamfetamíne a heroíne.

Fotografie, medyi ktorými bolo časové rozpätie 2 rokov, zachytávajú cestu dramatickej zmeny, a je neuveriteľné, že sa jedná o tú istú ženu.

Fotografie jej pomliaždenej, zohavenej a závislosťou zničenej tváre, keď bola na vrchole svojej choroby, ostro kontrastovali so žiariacou, mladou ženou šťastne sa usmievajúcou v maturitnej čiapke.

Jej príbeh bol zverejnený aj na Facebookovej stránke „The Addict’s Diary“, kde sa podelila o podrobnostiach ťažkého života, sprevádzaného drogami, zločinmi a zlomeným srdcom, aby zvýšila informovanosť o tom, že je možné sa vrátiť do normálneho života aj po tak náročnom životnom období, ako je závislosť na drogách.

Žena z amerického Oregonu verejne odhalila, že sa lieči z drogovej závislosti. Napísala: „Volám sa Jamee a liečim sa zo závislosti na heroíne a pervitíne,“ Tieto fotografie sú od seba vzdialené 2 roky. Lepšie vyzerajúca verzia mňa bola vyfotená len pred niekoľkými mesiacmi, keď som urobila maturitu! Vyliečenie je možné!“

Napísala, že prvá fotografia bola urobená v roku 2017 na vrchole jej boja s drogovou závislosťou a druhá bola urobená tento rok v júli po ukončení strednej školy.

V rozhovore pre Mail Online povedala, že pred dvoma rokmi sa vyfotila, aby sa prinútila vrátiť svoj život späť na správnu cestu. „Celú noc som sedela v aute na parkovisku, aby som sa stretla s niekým kvôli drogám.“ Povedala, že užívanie drog začalo fajčením marihuany, keď mala len 13 rokov, a prežívala „drsné“ detstvo.

Povedala, že drogy, sex a alkohol sa stali prostriedkom, ako uniknúť z drsnej reality. Stala sa závislou od liekov na predpis v čase, keď mala 15 rokov.

Tvrdila, že v tom období bol jej priateľ závislý od opiátov, vrátane Vicodínu, Morfína, Oxykodónu a podobne.

USA v súčasnosti čelia kríze opiátov, pretože zdravotnícke orgány a farmaceutickí giganti čelia tlaku v dôsledku tragédií spôsobených závislosťami od liekov na predpis.

Jamee sa rozrozprávala o ťažkom živote, ktorý ju podnietil užívať návykové látky.

Povedala, keď mala 17 rokov, znásilnili ju dvaja muži za jedinú noc.

Len niekoľko mesiacov po tomto traumatizujúcom zážitku začala s užívaním  heroínu a pervitínu v snahe uniknúť pred tou bolesťou.

Mladá žena pripustila, že žila ako zločinec, len aby mohla zaplatiť za svoju závislosť – dokonca vykradla dom a kradla z babičkinej kabelky.

Boli to činy, ktoré ju nakoniec dostali do väzenia. Hneď ako bola za mrežami, začala trpieť abstinenčnými príznakmi a pokúsila sa obesiť.

Zúfalo chorá mladá žena bola v kóme dva dni po samovražednom pokuse.

Odprisahala, že prestane s drogami, ale rýchlo skĺzla späť do nebezpečného kolotoča  vrátane obchodovania s drogami.

Jamee povedala, ako sa jej v 19 rokoch podarilo zostať čistá po dobu deviatich mesiacov, ale v nasledujúcich rokoch pokračovala vo svojej závislosti.

Po istom čase strávila rok na liečení, kde stretla svojho súčasného priateľa Jakea.

Jamee povedala, že ich cesta životom nebola ľahká – dva zničujúce potraty ju opätovne priviedli k drogám.

No vďaka svojmu priateľovi a rehabilitačnému programu, sa jej konečne podarilo nasmerovať život tým správnym smerom.

Teraz je Jamee už rok čistá a v júli oslávila ukončenie stredoškolského štúdia.

Jamee, ktorá v súčasnosti pracuje v stavebníctve, uviedla, že napreduje v obnove svojich vzťahov a dôvery svojej rodiny, ktorú stratila počas tohto temného obdobia.

Svoj príbeh zdieľala aj s ostatnými ľuďmi, ktorí zápasia so závislosťou: „Bez ohľadu na to, ako zle sa cítite alebo aký je váš život, bude to lepšie. Je len na vás, aby ste ho vylepšili, nemôžete sa správať ako: „Môj život je nahovno“ a nič s tým neurobiť.“

 

zdroj: https://www.mirror.co.uk/

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “25-ročná žena sa podelila o fotografie pred a po závislosti na heroíne. Jej premena je neuveriteľná”