Čo sa podľa vedcov môže stať, ak pobozkáte svoje dieťa na pery?

Môže byť takmer nemožné odolať tomu, aby ste svoje deti zasypali láskou, ale bozkávať ich na pery nie je ten najzdravší spôsob, ako ukázať, ako veľa pre vás znamenajú. Okrem toho, dávanie pusy môže pre ne znamenať určité zdravotné riziká.

Môže to mať vplyv na ich ďasná

Bozkávanie vašich detí na pery skôr, ako sa im vyvinú mliečne zuby, môže byť obzvlášť škodlivé. Prenos slín spôsobuje šírenie baktérií, ktoré môžu ovplyvniť mäkké tkanivá a ďasná vášho dieťaťa. U detí sa môžu vyvinúť ochorenia ďasien v dôsledku zlej ústnej hygieny a bozkávanie dieťaťa na ústa môže byť ďalším rizikovým faktorom.

woman in white long sleeve shirt carrying baby in blue and white plaid shirt                          unsplash

Môže im spôsobiť problémy so zubami

Diery v zuboch, či ich rozpadanie sú najčastejším chronickým ochorením u detí a dospelých a bozkávanie vašich detí na pery môže zvýšiť ich šance na rozvoj. Mliečne zuby nie sú také silné ako zuby dospelých, čo ich robí zraniteľnejšími voči baktériám. Keďže sklovina na mliečnych zuboch je pomerne tenká, je náchylnejšia na tvorbu kazov.

Vznik alergií

Okrem toho, že bozkávanie vášho dieťaťa na pery spôsobuje problémy so zubami, môže spôsobiť alergické reakcie. To môže byť škodlivé najmä pre novorodencov. Keď sa s niekým bozkávate, nevedomky prenášate čiastočky jedla alebo kozmetické produkty na jeho pokožku. Váš novorodenec môže byť alergický aj na určité potraviny alebo umelé prísady v produktoch starostlivosti o pleť.

woman kiss a baby while taking picture                             unsplash

Oslabenie imunitného systému

Bozkávaním niekoho na pery môžete prenášať respiračné vírusy. Hoci tieto vírusy môžu vyzerať ako bežné prechladnutie, pre deti vedia byť nebezpečné, pretože ich imunitný systém ešte nie je úplne vyvinutý. Pľúca detí sú malé a akákoľvek infekcia môže spôsobiť problémy s dýchaním.

Myslíte si, že je v poriadku bozkávať svoje deti na pery?

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čo sa podľa vedcov môže stať, ak pobozkáte svoje dieťa na pery?”