Domáce theraflu: Urobte si tento recept a nemíňajte desiatky eur na instantné nápoje proti chrípke a chorobe

Zima so sebou prináša počasie plné dažďa, studeného vetra a chorôb…

Prášky rozpustné vo vode sa stali známym nástrojom na boj proti chrípkam či prechladnutiam. Ich pitím sa zahrejete a na nejaký čas sa vám uľaví, no skutočný problém nevyriešite, len zmiernite príznaky. Telo aj naďalej bude fungovať zo svojich vlastných zásob, čo spôsobí jeho oslabenie.

Ponúkame vám domáci a chutný liek na rýchle a účinné porazenie chrípky alebo prechladnutia.

простуда и грипп

Potrebujete

  • 2 citróny
  • 2 polievkové lyžice prírodného tekutého medu
  • 30-40g čerstvého koreňa zázvoru

домашний терафлю

Postup

  1. Citróny dôkladne umyte a osušte. Nakrájajte ich na štvrtinky a rozmixujte v kuchynskom robote. Ak nemáte radi horkú chuť, kôru citróna odstráňte.
  2. Koreň zázvoru olúpte, nastrúhajte na menšom strúhadle a pridajte ku citrónovej zmesi.
  3. Nezabudnite ani na med, všetko premiešajte, vložte do uzatvárateľnej nádoby (napríklad sklíčko od detskej výživy), ktorú ponorte do vriacej vody. Následne skladujte v chladničke. Pre väčšiu istotu si môžete sklíčka vopred sterilizovať.

Pri ochorení si po jedle zmiešajte 2-3 čajové lyžičky zmesi, ktoré ponorte do teplého nápoja, najlepšie čaju. Nemal by mať vyššiu teplotu ako 40 stupňov, aby med nestratil svoje prospešné látky. Tejto vitamínovej pochúťky sa nevzdá žiadne dieťa ani dospelý!

домашний терафлю

zdroj:takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Domáce theraflu: Urobte si tento recept a nemíňajte desiatky eur na instantné nápoje proti chrípke a chorobe”