Mladá žena, ktorú opustili rodičia po narodení pre jej vzhľad sa teraz objavuje na titulkách módneho časopisu

Albinizmus je zriedkavý dedičný stav, ktorý sa vyskytuje na celom svete u všetkých rás a etnického pôvodu. Jeho príčinou je znížená produkcia pigmentu nazývaného melanín v koži, vlasoch a očiach, čo vedie k svetlej alebo žiadnej farbe.

Ľudia s touto diagnózou sú však často vnímaní ako „iní“, najmä v zaostalých krajinách.

Dievčatko s albinizmom sa narodilo v Číne asi pred 16 rokmi a keď rodičia videli jej snehovo bielu pokožku, rozhodli sa, že si ju nevezmú domov.

Žiaľ, skončila v detskom domove len pár dní po narodení. Personál sirotinca, ktorý ju pomenoval Xueli, čo znamená snehovo biela a krásna, ju ľutoval. To však ešte netušili, že sa jej ujme milujúca rodina z Holandska, ktorá jej zabezpečí krásny život.

Keď mala Xueli 11 rokov, objavila ju slávna hongkonská fotografka, ktorá ju požiadala, aby sa zúčastnila jej kampane s rôznymi typmi ľuďmi, ktorí sú krásni svojím vlastným spôsobom.

„Kampaň nazvala ‚dokonalými nedokonalosťami‘ a spýtala sa, či sa chcem pripojiť k jej módnej prehliadke v Hongkongu,“ povedala Xueli Abbing. „Bol to úžasný zážitok.“

V niektorých častiach sveta sa verí, že kosti ľudí s albinizmom majú liečivé schopnosti, takže sa stáva, že sú znetvorení a odrežú im prsty, ruky alebo nohy.

S týmto vedomím Xueli, hovorí, že má šťastie, že bola len opustená.

Keď boli jej fotografie zverejnené na sociálnych sieťach, fotograf z Londýna si vzal Xueli pod svoje krídla a pomohol jej v roku 2019 dostať sa na titulnú stranu magazínu Vogue Italia.

„V tom čase som nevedela, aký dôležitý časopis to je a chvíľu mi trvalo, kým som si uvedomila, prečo sú tým ľudia takí uchvátení,“ spomína si kráska.

Xueli robí všetko, čo je v jej silách, aby pomohla zvýšiť povedomie o ľuďoch s albinizmom.

„Chcem využiť modeling, aby som hovorila o albinizme a povedala, že je to genetická porucha, nie prekliatie,“ hovorí. „Spôsob, ako o tom hovoriť, je povedať „človek s albinizmom“, pretože byť „albínom“ znie, ako keby to definovalo, kto ste.

„Nebudem akceptovať, že deti sú vraždené kvôli ich albinizmu. Chcem zmeniť svet,“ dodala.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mladá žena, ktorú opustili rodičia po narodení pre jej vzhľad sa teraz objavuje na titulkách módneho časopisu”