Príbeh ženy, ktorej sa podarilo schudnúť 38 kg. Dá sa to aj v tomto veku!

Niekedy chudnutie nie je vôbec o hľadaní ideálov krásy, ale vynútenou nutnosťou. Nadmerná hmotnosť sa prejavuje nielen navonok, ale aj vo vnútri vášho tela. Každý nahromadený kilogram predstavuje nadmernú zaťaž kĺbov. Nehovoriac o cievach! Toto je príbeh o chudnutí jednej ženy, ktorá prišla k lekárovi liečiť migrénu.

Vďaka tomu sa nielen zbavila bolesti hlavy, ale schudla aj 38 kilogramov. Tým všetkým začala obrovská zmena jej života.

как похудеть

Hovorí: „Vždy som chcela byť štíhla!“ Od vysnívanej postavy ju ale delila vrodená predispozícia k nadváhe a láska k sladkostiam. Nakoniec sa jej telo začal čoraz viac zaobľovať a s tým sa spájali aj zdravotné problémy.

Sprevádzalo to sťažené dýchanie, chôdza či vysoký krvný tlak. A čo je najhoršie, začali ju bolieť nohy a chrbát. Žena si tieto problémy nespájala s nadváhou. Navyše pravidelne skúšala rôzne diéty, tie jej však spôsobovali len jojo efekt.

Najťažšie bolo prinútiť sa schudnúť na pozadí skutočnosti, keď ostatní hovorili: „Ty to nepotrebuješ, aj tak si pekná.“ Trik bol najmä v tom, že si vždy vedela zvoliť správne oblečenie. No pri obliekaní si neraz priala, aby bolo o pár čísel menšie.

Bod zlomu je pre každého iný. Ľudmila mala v pláne schudnúť nie 10, ale rovno 40 kilogramov. So sťažnosťami na silné bolesti hlavy sa obrátila na dietológa a neurológa.

Špecialistka Alexandra Švecová pozorne počúvala sťažnosti na bolesti v uchu, ako aj bolesti chrbta a nôh. Potom jej diagnostikovala obezitu a povedala, že svoj stav môže zlepšiť iba bojom s týmto ochorením. Ľudmila spočiatku neverila: áno, mal nadváhu, ale obezitu? Lekárke však dôverovala.

poached egg with vegetables and tomatoes on blue plateUnsplash

Odvtedy sa život ženy začal dramaticky meniť a podľa nej to už nikdy nebude taký istý. Toto sú závery, ku ktorým žena dospela…

  • Rýchle chudnutie neexistuje, ak áno, váha sa vráti naspäť. Schudnúť 37,5 kg jej trvalo 8 mesiacov!
  • Správna strava pomáha dodržiavať aj prísnejšiu diétu. To je dobré pre zdravie aj pre postavu.
  • Strava však nestačí. Iba pohyb pomôže zhodiť váhu nadol. 5-7 km chôdza denne sa pre ňu stala normou.
  • Štíhlosť nie je len krása. Je to aj zdravé telo, veľa energie a úspechy.
  • Zmena rozvrhu dňa a postoja k sebe samému vám dáva nové príležitosti!

selective focus photography of tape measureUnsplash

S chudnutím pribudlo do života ženy veľa nového. Začala pestovať kvety, chodila do tanečnej školy či na bazén.  A taktiež sa zbavila zlých návykov, píše si denník o jedle a naučila sa počítať kalórie. Mohlo by sa zdať, že ide len o chudnutie. Ako vidíte, je to o zmene každodenného fungovania. Trúfli by ste si na túto zmenu?

 

Zdroj: sovkusom.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Príbeh ženy, ktorej sa podarilo schudnúť 38 kg. Dá sa to aj v tomto veku!”