Slobodný otec si adoptoval piatich súrodencov bez domova, ktorí mali byť oddelení: „Zaslúžia si vyrastať spolu.“

Lamont Thomas je slobodný otec, ktorý zasvätil veľkú časť svojho života adopcii detí bez domova, aby im ponúkol lepšiu budúcnosť. Nedávno prijal piatich súrodencov, ktorí zostali bez rodiny.

Deň vďakyvzdania je pre americké domácnosti veľmi dôležitým dátumom, pretože je to deň na poďakovanie za to, čo sa im počas roka podarilo dosiahnuť v kruhu svojich blízkych. Našťastie títo piati súrodenci mohli tento deň stráviť spolu v teplom domove.

Thomas za posledných 15 rokov prijal asi 30 detí, pričom prvým bol Michael Perez v roku 2001, keď sa ujal chlapca, ktorý nemal rodinu.

Michael je teraz ošetrovateľ a slúžil ako Thomasov prvá skúsenosť do sveta adopcie, do ktorého sa ponoril oveľa hlbšie so zámerom pomôcť čo najväčšiemu počtu detí.

„Neverím, že by som bol tým, kým som dnes, bez morálky, ktorú mi vštepil a ktorú teraz mám,“ povedal Michael a poďakoval svojmu adoptívnemu otcovi. Od prvého momentu vedel, že chce adoptovať viac znevýhodnených detí.

„Bolo mojím cieľom, aby každému dieťaťu, o ktoré som sa staral, sa zmenil život,“ povedal Thomas.

Práve keď si Thomas myslel, že si dá pauzu od rodičovstva, aby si užil voľný čas cestovaním a rybolovom, prekvapivo sa vrátil, aby týmto piatim súrodencom podal pomocnú ruku. „Bol to naozaj šok. Nečakal som, že to urobí znova,“ povedal Perez.

Všetko sú to deti mladšie ako šesť rokov, ktoré by boli natrvalo oddelené, a tak sa Thomas rozhodol zakročiť. „Musel som im pomôcť. Zaslúžili si byť vychovávané spolu,“ zdôraznil Thomas.

Jeho prejav solidarity mnohí ocenili.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slobodný otec si adoptoval piatich súrodencov bez domova, ktorí mali byť oddelení: „Zaslúžia si vyrastať spolu.“”