Slováci pozor! Tieto skupiny ľudí by mali čo najrýchlejšie požiadať o nový občiansky preukaz!

Držitelia občianskeho preukazu s elektronickým podpisom vydaním pred 20. júnom 2021, by mali čo najskôr požiadať o vydanie nového dokladu. Informovalo o tom Ministerstvo (MV) SR v súvislosti s končiacou platnosťou certifikátov pre e-podpis, uložených na čipoch v daných OP.

Upozornení by takisto mali byť aj používatelia aplikácie eID.

„Za vydanie občianskeho preukazu z dôvodu končiacej platnosti certifikátov v štandardnej 30-dňovej lehote sa nevyberá správny poplatok. Ak však požiadate o vydanie dokladu do dvoch pracovných dní, treba rátať s príplatkom 20 eur za urýchlené vybavenie,“ uviedla hovorkyňa MV SR Zuzana Eliášová.

O nový občiansky preukaz možno požiadať na akomkoľvek oddelení dokladov na Slovensku. Vyhotovený doklad vám dokonca dokonca môže byť doručený aj prostredníctvom kuriéra priamo do rúk. Rezort vnútra však odporúča vyhnúť sa veľkým klientskym centrám, kde sú čakacie doby najdlhšie.

MVSR

zdroj: femm.interez.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slováci pozor! Tieto skupiny ľudí by mali čo najrýchlejšie požiadať o nový občiansky preukaz!”