Táto zdravotná sestra sa starala o umierajúce dieťa. O 18 rokov mu urobila fotku pri príležitosti ukončenia školy.

Pracovníci hospicov sú pripravení na nešťastné konce. Vedia, že ľudia, o ktorých sa starajú, zvyčajne od nich už neodídu. Samozrejme sú aj prípady, kedy sa dejú zázraky aj napriek všetkým protivenstvám osudu. Príbeh Brandena Westa je jedným z nich…

Ešte pred narodením Brandena Westa sa jeho rodičia báli o jeho život. V čase, keď jeho matka Cheri West absolvovala predpôrodné vyšetrenia, jej lekári povedali, že nastali komplikácie, ktoré môžu ohroziť život jej dieťaťa.

Po narodení chlapca zistili, že jeho stav nie je až taký vážny, ako im bolo povedané. Branden sa narodil s Pfeifferovým syndrómom, ktorý ovplyvnil tvar jeho lebky a tváre.

Predpovede lekárov boli spočiatku nepriaznivé a tvrdili, že sa chlapec dožije približne 18 mesiacov.

S týmto vedomím chlapca umiestnili do hospica, aby dostal počas jeho života najlepšiu a profesionálnu starostlivosť. V hospici malý Brendan spoznal Michele Eddings.

Eddings si do dnešného dňa pamätá deň, kedy sa o príchode chlapca do hospica dozvedela. Ako spomína : „V deň keď mal prísť, očakávali sme veľmi emotívnu rozlúčku, veď išlo o syna a jeho rodičov.”.

Malý chlapec bol ale veľmi šťastný a v dobrej nálade. Toto naozaj nečakala.

Jedným z Brendanových problémov boli aj dýchacie ťažkosti.

Michele si pamätá tiež náročnú noc, kedy chlapec lapal po dychu a nebola si istá, či prežije. „Pamätám si, že som prosila Boha aby si ho buď zobral alebo mu pomohol.  Bolo to ťažké nielen pre neho, ale aj pre jeho rodinu a nás všetkých, ktorí sme sa o neho starali.” povedala Eddings.

Našťastie Branden prežil a vyzdravel. Ako spomína Michele: „Braden bol prvým pacientom, ktorého som mohla prepustiť z hospicu.”

V 2020 Branden oslávil 18 rokov a pri tej príležitosti ho mala Michele Eddings možnosť stretnúť ako si jej bývalý pacient preberá diplom o úspešnom ukončení gymnázia Apollo. Videla ho tam kráčať a spomenula si, že niekoľko rokov dozadu nikto neveril, či vôbec prežije.

Michele bola šťastná ako sa chlapcovi v živote darí a nafotila mu niekoľko spomienkových fotografií.

Zdroj: pl.newsner.com

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Táto zdravotná sestra sa starala o umierajúce dieťa. O 18 rokov mu urobila fotku pri príležitosti ukončenia školy.”