Žena, ktorá bola brutálne napadnuté dvoma psami, odhaľuje svoju tvár s hrdosťou: „Je čas ukázať, kto som.“

Hoci psy môžu byť najlepšími priateľmi človeka a skvelými spoločníkmi v domácnosti, musia byť vycvičené, aby sa nikdy nesprávali agresívne voči iným ľuďom. Preto pri starostlivosti o psa by mali členovia rodiny prevziať zodpovednosť za činy svojho domáceho maznáčika.

V prípade, že pes nie je vycvičený na to, aby dokázal byť v blízkosti viacerých ľudí alebo nemal agresívne prejavy správania.

Inak by to mohlo viesť k takému nešťastiu, ako sa stalo Jacqueline Durandovej.

Táto mladá žena z juhu Spojených štátov skončila s úplne znetvorenou tvárou a hrozilo jej, že zomrie po tom, ako ju brutálne napadli dvaja psi, o ktoré sa starala.

Súhlasila, že sa bude starať o rodinných psov dva dni pred Vianocami a jeden deň pred svojimi 22. narodeninami vlani v decembri. Majitelia jej sľúbili, že dvaja najagresívnejší psi, Lucy, zmes nemeckého ovčiaka, a Bender, kríženec boxera a pitbula, budú v klietke.

So psami sa už stretla pri predchádzajúcej príležitosti a v prítomnosti svojej rodiny vyzerali pokojne.

Keď sa však o ne išla postarať, obaja na ňu okamžite skočili a zanechali jej vážne zranenia na celom tele, najmä na tvári. „Myslel som, že zomriem,“ povedala.

Polícia musela čakať asi 37 minút, kým sa dostala k žene, pretože psy ich nepustili do domu. Mladú ženu urýchlene previezli na traumatológiu, pretože stratila 30 % krvi. Rodina však tvrdí, že psy ešte nikdy neboli agresívne.

„Mám troch psov. Jeden má tri roky. Nikdy nikoho nenapadli,“ povedal polícii majiteľ psov Justin Bishop.

 Jeho vyhlásenie je však v rozpore s ich vlastným nápisom mimo ich pozemku, na ktorom je uvedené, že ich psy „sú šialené“ a že je lepšie zavolať, ako rušiť zvieratá zvonením na zvonček.

„Varovanie na predných dverách mi naznačuje, že majitelia vedeli, že obidve tieto psy sa správali agresívne voči ľuďom prichádzajúcim pred vchodové dvere,“ povedal Chip Brooker, právnik mladej obete.

„Máme podozrenie, že to rodina vedela. Máme podozrenie, že každý, kto sa s týmito psami stretol, najmä s Lucy, to vedel,“ povedal Brooker.

Jacqueline sa medzitým učí prijať samu seba so svojou novou znetvorenou tvárou po tom, čo zázračne prežila divoký útok. Hoci je to bolestivý proces, nehanbí sa ukázať svoju tvár.

„Myslím, že je čas ukázať, kto som teraz, a nemôžem sa toho báť,“ povedala mladá žena.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena, ktorá bola brutálne napadnuté dvoma psami, odhaľuje svoju tvár s hrdosťou: „Je čas ukázať, kto som.“”