7 tajomstiev mobilného telefónu o ktorých ste určite nepočuli

Pravdepodobne už neexistuje človek, ktorý by nemal po ruke mobilný telefón. Napriek tejto skutočnosti však nie je veľa ľudí, ktorí by o ňom vedeli, čoho všetkého je schopný urobiť.

Prečítajte si 7 najfascinujúcejších funkcií, ktorými disponujú telefóny so systémom Android.

Najjednoduchší spôsob, ako šetriť energiu batérie

Ak si na obrazovku telefónu vyberiete čierne alebo obyčajné tmavé pozadie, automatické zvýraznenie pixelov sa vypne a všimnete si, že vaše zariadenie vydrží byť nabité oveľa dlhšie. Táto funkcia zatiaľ nie je k dispozícii pre všetky zariadenia so systémom Android, ale je už implementovaná vo väčšine smartfónov a tabletov Samsung. Vyskúšajte to!

space gray iPhone 6Unsplash

Prevod textu na reč

Tento článok si môžete nielen prečítať, ale môžete si ho aj vypočuť. Pokiaľ teda chcete radšej počuť prichádzajúce informácie, ako ich vidieť, choďte na Nastavenia -> Dostupnosť a zapnite možnosť Prevodu textu na reč.

person holding black samsung android smartphoneUnsplash

Zapnutie režimu Hosť

Ak chcete svoj telefón dočasne odovzdať inej osobe a zároveň zachovať v súkromí svoje osobné údaje, použite režim hosťa. Prejdite po displeji dvoma prstami zhora nadol a dotknite sa ikony používateľa vpravo hore. Zobrazí sa ikona Pridať hosťa a budete si môcť zvoliť, aké akcie bude môcť osoba manipulujúca s vašim smartfónom vykonávať.

Zväčšovač obrazovky

Ľudia so slabým zrakom často netušia, ako veľmi im táto funkcia môže pomôcť. Stačí ísť do Nastavení -> Prístupnosť -> Gestá zväčšenia. Potom budete môcť priblížiť ľubovoľnú časť displeja klepnutím na ňu.

Hotspot

Ak chcete používať internet na rôznych zariadeniach, nemusíte si kupovať samostatný modem alebo router, pretože to váš smartphone dokáže aj bez ich pomoci. Prejdite do časti Nastavenia -> Prenosný hotspot a zapnite prenosný hotspot WLAN. To je všetko!

8 Secret Android Functions 90% of Users Don’t Know AboutBrightside.me

Ovládajte svoj smartfón pohybmi hlavy

Existujú situácie, kedy musíte použiť telefón, ale vaše ruky sú zaneprázdnené alebo je vonku príliš veľká zima na to, aby ste si dali dole teplé rukavice. Existuje však riešenie tohto problému! Po nainštalovaní bezplatnej aplikácie s názvom EVA Facial Mouse budete môcť svoje zariadenie Android ovládať pohybmi hlavy!

person holding smartphoneUnsplash

Tajná hra

S verziou Androidu 2.3 Gingerbread Google ponúka všetkým používateľom malé tajomstvo v podobe darčeka do všetkých smartfónov. Avšak nájsť ho, môže byť dosť ťažké. Najskôr prejdite do Nastavení a vyberte Informácie o telefóne alebo Informácie o tablete. Niekoľkokrát rýchlo ťuknite na verziu pre Android. Keď sa na obrazovke objaví malý marshmallow, rýchlo naň znova ťuknite a otvorí sa špeciálna minihra.

8 Secret Android Functions 90% of Users Don’t Know AboutBrightside.me

 

Zdroj: brightside.me

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “7 tajomstiev mobilného telefónu o ktorých ste určite nepočuli”