Ak máte 40 rokov, toto by ste mali vedieť! Ide o super správu, ktorú veľa ľudí nevie

Dobrá správa pre tých, ktorí majú teraz 40-50-55 rokov: v súčasnosti sa staroba začína vo veku 75 – 80 rokov – to je o 25 rokov neskôr ako generácia našich rodičov!

Až donedávna bol ľudský život rozdelený do troch častí: mladosť, zrelosť a staroba. Ale teraz „zrelosť“ prichádza po 50-tke a predstavuje nové obdobie života, ktoré predtým jednoducho neexistovalo.

Čo vieme o zrelosti?

Toto obdobie trvá takmer 30 rokov – od 50-tky do 75-ky.

Na rozdiel od zastaraných názoroch, pri dodržiavaní správneho prístupu sa fyzické a intelektuálne schopnosti v tomto veku nijako nezhoršujú, ale zostávajú rovnaké ako v mladosti, ba niekedy sa dokonca aj zlepšujú!

Pravdepodobne ide o najpohodlnejšie obdobie života, pretože v sebe spája zdravie, rôzne možnosti a skúsenosti. Podľa moderných štatistík, ľudia považujú vek 65 rokov za najšťastnejšie obdobie ich života.

Tí, ktorí sú teraz vo veku 55 – 65 rokov, sú prvými v dejinách ľudstva, ktorí žijú v tomto období. Predtým neexistovalo, pretože starnutie začalo skôr.

V nadchádzajúcich desaťročiach sa ľudia vo veku 50 – 75 rokov stanú najväčšou vekovou skupinou na svete.

Len zriedka si myslíme, že sa v našom živote riadime programom, ktorý zostavili predchádzajúce generácie. Rovnako ako všetky knihy, filmy a učebnice nášho detstva, ktoré napísali ľudia predchádzajúcich generácií.

Ale predchádzajúce generácie nemali žiadne predstavy o živote po 50-tke, jednoducho preto, že o žiadnom živote po 50-tke ani len neuvažovali. A práve od tejto generácie ľudí sme zdedili životný program, v ktorom sa nič nehovorí o aktívnom živote po 50 rokoch.

Ale štatistiky ukazujú, že u súčasných 50 až 55-ročných ľudí začína staroba najskôr okolo 80-tky. To je povzbudzujúca správa, však?!

Táto generácia získala až 25 (!) dodatočných rokov aktívneho života! Problém je však v tom, že ich nikto nenaučil tento dar využiť. V dôsledku toho mnohí ľudia nevedomky súhlasia s predčasným starnutím, s rizikom straty 25 – 30 rokov života, čo by mohli byť najlepšie roky ich života (a to nie je žiadne preháňanie!).

Po 50-tke prichádza nádherné obdobie života, kedy máte čas, zdravie, možnosti, slobodu od povinností, bohaté skúsenosti a celé štvrťstoročie pred začiatkom staroby!

Nestrácajte tento čas na hlúposti, inak to budete ľutovať!

Ak máte 50, dnes máte neobmedzené možnosti: nové záľuby, nové radosti a zážitky, nová kariéra, nová láska, nové dobrodružstvá… A kvalita nových zážitkov presiahne všetko, čo ste poznali vo svojej mladosti, keď ste boli neskúsení a zaťažení množstvom povinností.

Život je len začiatok!

foto: pexels.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ak máte 40 rokov, toto by ste mali vedieť! Ide o super správu, ktorú veľa ľudí nevie”