Len 50% vodičov správne odpovedalo na túto otázku. Takže, oprášte si svoje vedomosti o cestných pravidlách

Nechceme sa vás pýtať na odpoveď na túto otázku, ale prinútila nás k tomu štatistika. Ukázalo sa, že mnohí vodiči jednoducho nepoznajú pravidlá cestnej premávky. Preto sme sa rozhodli vám pripomenúť niektoré dôležité aspekty.

Predtým, než prejdete na správnu odpoveď, pokúste sa odpovedať – ktoré, z týchto vozidiel, prejde ako prvé. Ak viete, je to skvelé. Ak nie, tak potom by ste si mali zopakovať pravidlá.

Predstavte si naše prekvapenie, keď v jednom rozhovore sme zistili, že asi 50 % potencionálnych vodičov odpovedalo na danú otázku – zle. Pravdu povediac, takéto štatistiky sú naozaj desivé…

Ak keď ste odpovedali správne, ponúkame vám niekoľko základných pravidiel, pri ktorých nikdy nebudete zmätení. Tu sú:

13.3 Križovatka, ktorá je riadená svetelným semaforom, alebo dispečerom, je považovaná za regulovanú.

13.4 Pri odbočovaní vľavo alebo pri zasvietení zelenej na semafore vodič musí dať prednosť v jazde vozidlám cestujúcim priamo z opačného smeru a napravo. Rovnaké pravidlo platí aj pre vodičov električiek.

6.15 Vodiči a chodci sa musia riadiť signálmi dispečera a to aj vtedy, keď nie sú v súlade s dopravnými signálmi semafora, s dopravným značením alebo značkami.

V prípade, že svetelná signalizácia je v rozpore s dopravným značením, je nutné pridržiavať sa svetelnou signalizáciou.
Pevne verím, že ste dôsledný vodič, a ak si nepamätáte niektoré pravidlá, potom je nutné použiť vzájomný rešpekt. Cesty sa tak stanú prijateľnými pre vás. Do tej doby, zdieľajte tento článok s ostatnými.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Len 50% vodičov správne odpovedalo na túto otázku. Takže, oprášte si svoje vedomosti o cestných pravidlách”