Šťastnú ženu spoznáte jednoducho podľa oblečenia : stačí 7 minút!

Starostlivo sledujeme módne trendy a snažíme sa s nimi držať krok. Nové šaty, vysoké podpätky … Priznajme si, na oblečenie kladieme veľký význam. Medzinárodní experti však dospeli k neočakávanému záveru: „Čím šťastnejší je človek, tým jednoduchšie sa oblieka.“ Prečo? Rozhodli sme sa to rozlúsknuť.

Úroveň šťastia

Každoročne od roku 2011 medzinárodní experti analyzujú životnú úroveň v 155 krajinách. Cieľom tejto štúdie je určiť najšťastnejšiu krajinu na svete a urobiť vyhodnotenie. Vedci vyvinuli špeciálnu technológiu, pomocou ktorej merajú úroveň blahobytu ľudí a hodnotia, aký kvalitný je ich život.

Toto hodnotenie sa však z roka na rok príliš nemení. Tento rok sú na čele zoznamu Nórsko, Dánsko a Island. V prvej desiatke bolo aj Švajčiarsko, Fínsko, Holandsko, Kanada, Nový Zéland, Austrália a Švédsko.

Viete čo tieto krajiny spája? Vysoká životná úroveň, blaho a sociálne štandardy. Áno, toto všetko je zrejmé, ale je tu ešte niečo iné. Podľa istého módneho blogera sa ľudia v týchto krajinách obliekajú jednoducho, pohodlne a bez akéhokoľvek prekombinovania.

Ak porovnáme tieto krajiny s tými, ktoré v súčasnosti diktujú pravidlá módy celému svetu, vidíme, že úroveň šťastia je v nich oveľa nižšia. Vezmime si napríklad Francúzsko – 32. miesto, Španielsko – 37. miesto, nehovoriac o Taliansku, krajine, kde je každý od detstva trendy – v tomto hodnotení získalo len 50. miesto.

Čo v krajinách „šťastnej prvej desiatky“? Prevažná väčšina obyvateľov týchto krajín nenasleduje módne trendy, aspoň nie tak fanaticky. Netvrdíme že sa obliekajú nevkusne, to nie. Je pre nich však charakteristická jednoduchosť a ľahkosť pri výbere oblečenia, ktorá okamžite upúta pozornosť.

Je to zvláštny paradox.

Podľa štúdií sa však ženy v týchto krajinách necítia nešťastne len preto že nemajú ceruzkovú sukňu alebo vysoké podpätky. A muži necítia nedostatok šťastia zo skutočnosti, že ich lásky sa ženú za najnovšími trendmi.

A tu vzniká logická otázka: potrebujeme byť štýlové aby sme sa cítili šťastne? Dá sa predpokladať, že pre pocit šťastia, pokoja a radosti človek nemusí každý deň dokazovať niečo nové sebe alebo okoliu, a nasledovať najnovšie trendy?

Nebudeme hádzať všetkých do jedného vreca, lebo pre niekoho je móda a trendy neoddeliteľnou súčasťou života, ktorý prináša radosť. Ale sú aj takí, ktorí sledujú módu len preto, aby niečo dokázali. Je už na zvážení každej z vás, ktorú cestu za šťastím si vyberiete.

Riadite sa najnovšími trendmi a radami štylistov alebo riešite skôr pohodlie a jednoduchosť?

Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti v komentároch.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Šťastnú ženu spoznáte jednoducho podľa oblečenia : stačí 7 minút!”