Tip: Spoľahlivý spôsob, ako sa raz a navždy zbaviť vlhkosti na oknách? POMOHOL MI TENTO TRIK

Každú zimu sa stretávame s rovnakým problémom – zarosené okná. V dôsledku teplotného rozdielu stúpa vlhkosť, čo má nepríjemné následky.

Ponúkame vám preto pár tipov, ktoré by mali fungovať proti tomuto problému.

Kondenzácia nekazí len vzhľad okien, ale môže byť aj vážnym problémom. Kvôli nej sa tvorí čierna pleseň, ktorá je pre človeka nebezpečná. Preto sa musíte pravidelne zbavovať nadmernej vlhkosti. Zarosené okná môžete samozrejme každý deň utrieť handrou. Existujú však efektívnejšie spôsoby, ako si pomôcť.

white window with curtain                       unsplash

Mokré oblečenie

Najprv si povedzme, čo nerobiť. Niektoré naše aktivity totiž vedú len k zhoršeniu situácie. Napríklad, sušenie vecí v byte. Vlhkosť, ktorá sa v tomto prípade vyparí, sa usádza na skle a rýchlo sa mení na skvapalnenú látku.

Preto musíte veci v miestnosti sušiť čo najmenej. Ak máte možnosť sušiť veci na balkóne alebo v sušičke, je lepšie to využiť.

V opačnom prípade sa pokúste sušiť oblečenie v jednej malej miestnosti a potom ju podľa možnosti zohrejte, aby sa vlhkosť odparila.

red button up long sleeve shirt                          unsplash

Izbové rastliny

Bohužiaľ, rastliny v domácnosti sú zberače vlhkosti. Čím viac rastlín na jednom mieste, tým vyššia je tam vlhkosť. Preto je najlepšie odstrániť rastliny z parapetu.

Izbové rastliny je potrebné vopred pripraviť na zimovanie a preniesť ich na balkón. Alebo ich aspoň presuňte hlbšie do miestnosti a umiestnite čo najďalej od seba. Tým môžete znížiť vlhkosť na parapete.

green plant on white wooden cabinet                          unsplash

Ako sa zbaviť vlhkosti pomocou soli

Teraz sa musíte uistiť, že niečo absorbuje prebytočnú vlhkosť. Na to je najlepšia obyčajná soľ, ktorá veľmi dobre absorbuje vlhkosť. Dokonca si podarí aj s prípadnou negatívnou energiou vo vašom domove.

                          unsplash

Čo musíte urobiť? Stačí umiestniť malú nádobu so soľou blízko okna. A bude absorbovať vlhkosť. Po chvíli môže stvrdnúť. Potom ju stačí dať na pár minút do mikrovlnky, aby sa vysušila a následne ju stačí opäť použiť.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tip: Spoľahlivý spôsob, ako sa raz a navždy zbaviť vlhkosti na oknách? POMOHOL MI TENTO TRIK”