Žena prišla na pohotovosť, kvôli neznesiteľnej bolesti brucha. To, čo v nej lekári našli, sa zapísalo do knihy rekordov

Nový svetový rekord bol vytvorený po tom, čo lekár z Indie odstránil ohromujúci počet žlčových kameňov 51-ročnej žene.

Minati Mondal bola prijatá do nemocnice vo východnej Indii so silnými bolesťami brucha.

Keď lekár Makhan Lala Saha, gastrointestinálny endochirurg, vykonal testy, zistilo sa, že bolesť a reflux kyseliny, ktorými Mondal trpela, boli spôsobené kameňmi v jej žlčníku.

Po hodinovej laparoskopickej operácii sa doktorovi Sahovi podarilo odstrániť nuveriteľných 11 950 žlčových kameňov.

Síce čakávali veľký počet žlčníkových kameňov, ale nikdy neverili, že sa im podarí vytvoriť nový svetový rekord.

„Bol som ohromený, keď som videl to veľké množstvo kameňov, ktoré sme vytiahli zo žlčníka tejto pacientky. Nikdy som si nemyslel, že žlčník môže obsahovať toľko kameňov.

„Mojim asistentom trvalo štyri hodiny, kým spočítali počet kameňov, ktoré mali veľkosť od 2 mm do 5 mm. Trvalo nám 50 minút, kým sme ich odstránili.“

Dr. Saha napísal na Royal College of Pathologists v Londýne, aby exemplár ponechal v múzeu.

Pacientku prepustili z nemocnice po dvojdňovom pobyte a cíti sa dobre.

Žlčové kamene sú stvrdnuté usadeniny tráviacej tekutiny, ktoré sa môžu tvoriť v žlčníku. Ich veľkosť sa pohybuje od malých ako zrnko piesku až po veľké ako golfová loptička. Žlčové kamene môžu spôsobiť ostrú, intenzívnu bolesť v pravej hornej časti brucha známu ako žlčová kolika.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena prišla na pohotovosť, kvôli neznesiteľnej bolesti brucha. To, čo v nej lekári našli, sa zapísalo do knihy rekordov”