Babička chodila do obchodu už 10 rokov aby si čítala knihy. Neuveríte, čo pre ňu urobili zamestnanci

Vnímavosť a neľahostajnosť ľudí pomáhajú šíriť dobro a radosť do života tých, ktorí si našli v knihách záchranu pred dnešným svetom.

Jeden z užívateľov Facebooku uverejnil fotografiu babičky, ktorá tichúčko stála pri oddelení s knihami v obchodno-zábavnom centre Magellan v Kyjeve.

Ako neskôr vyšlo najavo, babička tam chodila už vyše 10 rokov len s jediným cieľom. Stará mama Anastasia si nič nekupovala, chodila tam preto, aby si mohla prečítať knihy. Keď k nej pristúpil spomínaný užívateľ sociálnej siete, ostala zahanbená a poznamenala, že doma nemá čo robiť a život je ťažký. Odložila knihu a odišla.

Для читающей бабушки в супермаркете поставили собственный диванчик ynews, бабушка, доброта, забота, книги, новости, чтение

Ostatných užívateľov nenechal tento príbeh chladnými. Niektorí obdivovali jej lásku k čítaniu a iní ju ľutovali. Boli aj takí, ktorí vyrozprávali jej príbeh.

Ukázalo sa, že až do smrti svojho manžela bola Anastasia upravenou, rozumnou a inteligentnou ženou, ktorá obľubovala chodenie do divadla spolu s jej deťmi. Potom sa však stala nepotrebnou – aj napriek dobrej výchove sa jej syn dostal do väzenia kvôli rôznym nečestnostiam a dcéra od neho nemala veľmi ďaleko. Jedinú radosť jej robili knihy. Celých tých 15 rokov tam stála a čítala – práve to mnohých ľudí zmobilizovalo.

Для читающей бабушки в супермаркете поставили собственный диванчик ynews, бабушка, доброта, забота, книги, новости, чтение

Spojili sa, aby vyriešili myslienku vytvorenia posedenia na pohodlné čítanie. Avšak vedenie centra bolo o niečo rýchlejšie – postavili jej tam útulnú pohovku. Babička Anastasia bola z nového posedenia trochu nesvoja a hanbila sa, no aj napriek tomu celý manažment obchodu verí, že si na neho čoskoro zvykne a čítanie bude môcť vykonávať na pohodlnejšom miestečku.

Для читающей бабушки в супермаркете поставили собственный диванчик ynews, бабушка, доброта, забота, книги, новости, чтение

Aj toto je jeden z príkladov, ktorý dokazuje, že ľudskosť z nášho sveta nevymizla…Ak sa vám tento príbeh páčil, podeľte sa o neho aj s vašimi priateľmi na Facebooku!

prečítaj si ajTŕpnu vám po nociach ruky? Príčin môže byť mnoho preto neváhajte s liečbou!

Zdroj: fishki.net

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Babička chodila do obchodu už 10 rokov aby si čítala knihy. Neuveríte, čo pre ňu urobili zamestnanci”