Dievčatko povedalo perfektný dôvod, prečo si vybralo bábiku tmavej pleti

Malé deti sú najčistejšie zmýšľajúci ľudia. Narodili sa, aby milovali každého, no postupom času sa učia určité veci medzi ktoré, žiaľ, patrí aj rasizmus. Tí rodičia, ktorí nenechajú svoje ratolesti nikoho súdiť alebo si o niekom utvoriť názor na základe farby pleti, vytvárajú budúcnosť lásky a svet, ktorého súčasťou chceme byť všetci.

Vždy však budú ľudia, ktorí rozlišujú medzi čiernymi a bielymi ľuďmi, a to je niečo, proti čomu by sme mali všetci bojovať, pretože všetci sme si rovní a vždy sme boli.

Malá Sophia, ktorá mala dva roky v čase, keď sa jej príbeh stal virálnym, sa úspešne naučila chodiť na nočník a jej mama jej za to sľúbila, akúkoľvek hračku, akú si vyberie.

Sophia sa teda rozbehla do kráľovstva hračiek, kde si vybrala bábiku doktorku.

Keď však spolu s mamou Brandi Bennerovou zamierili k pokladni, zamestnankyňa registračnej pokladne si hneď všimla, že bábika, ktorú si mala Sophia vybrala, je čierna. Pokladníčka predpokladala, že to kupujú ako darček.

No keď Brandi povedala, že bábika je pre jej dcéru, žena sa spýtala, prečo si Sophia nevybrala bábiku, ktorá by sa jej viac podobala, v narážke na farbu pleti bábiky.

Sophia, veľmi rýchlo a pohotovo odpovedala. „Vyzerá ako ja. Obe sme lekárky. Ja som pekné dievčatko a ona je tiež veľmi pekná. Vidíš jej krásne vlasy?“

Netreba dodávať, že Brandi bola na svoje malé dievčatko veľmi hrdá. V tej chvíli vedela, že vychováva Sophiu správne. Naozaj dúfame, že si zamestnankyňa uvedomila, že prejavuje rasistické správanie. Čo sa týka Sophie, odviedla skvelú prácu a dala tejto žene lekciu, ktorú si treba zapamätať.

Zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dievčatko povedalo perfektný dôvod, prečo si vybralo bábiku tmavej pleti”