Do filmu Titanic sa dostala chyba Leonarda DiCapria, ktorá nebola v scenári

titanic-scena-kreslenie-770x404Zdroj: MovieStillsDB

Zatiaľ čo niektorí režiséri trvajú na tom, aby sa ich herci držali scenára bez najmenšieho zaváhania, existuje veľa príkladov ikonických scén, ktoré boli v skutočnosti výsledkom chýb či náhod hereckých hviezd, ktoré chtiac či nechtiac pozmenili svoje repliky.

Jedným z najznámejších príkladov je film Divoký Django, v ktorom si Leonardo DiCaprio skutočne porezal ruku na pohári, len aby stvárnil postavu čo najdokonalejšie a aby mu jazva zostala na ruke aj po zvyšok filmu.

Nie je to však jediný prípad, kedy urobil chybu, ktorá sa dostala dokonca až do konečného zostrihu najlegendárnejšieho filmu. Podľa denníka The Independent sa tak stalo hneď niekoľkokrát pri natáčaní prelomového trháku Titanic. DiCaprio pri natáčaní ikonickej scény, v ktorej Jack maľuje Rosein nahý portrét, vyplazil jazyk.

Počas scény, keď sa Rose vyzliekla, mal Jack zareagovať tak, že jej nemotorne navrhne, aby si sadla na pohovku.

Herec bol však zrejme nervózny či zaskočený, keď bol prvýkrát konfrontovaný s realitou scény. Vtedy 22-ročný DiCaprio namiesto toho nasmeroval svoju partnerku Kate Winslet na posteľ. Hneď na to sa však opravil a povedal, aby si ľahla na gauč.

Titanic (Alamy)Zdroj: Alamy

Keďže sa DiCapriova nechcená chyba ukázala ako celkom realistická reakcia na to, že Jack videl Rose po prvý raz nahú, James Cameron sa údajne rozhodol nechať chybu bez úprav. Winslet potom povedala najikonickejšiu vetu scény –  „nakresli ma ako jedno z tvojich francúzskych dievčat.“

Zdroj: unilad.co.uk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Do filmu Titanic sa dostala chyba Leonarda DiCapria, ktorá nebola v scenári”