Pár prišiel o svojho prvorodeného syna. To však ešte netušili, čo ich čaká v nemocnici o poschodie vyššie…

Ako mnohí novopečení rodičia, aj Katie a Josh Butlerovci boli nadšení z narodenia ich dieťaťa.

Tento pár išiel na rutinnú prehliadku v 20. týždni tehotenstva kde lekári zistili, že nastal problém. Vývoj dieťaťa neprebiehal tak, ako by mal…

Narodil sa im syn Dewey a čoskoro ho previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti pre novorodencov, kde sa lekári snažili zachrániť jeho život pred neznámym problémom. Po 132 dňoch podstúpil rutinnú operáciu, aby mu dali sondu na kŕmenie a zomrel.

Josh a Katie boli od žiaľu bez seba. Netušili, že len o jedno poschodie nad nimi sa pripravuje niečo iné, čo zmení ich život. Dostali telefonát od sestry z oddelenia.

Zdravotná sestra si spomenula, že Butlerovci hovorili o možnosti vziať si deti do pestúnskej starostlivosti a malý chlapček menom Brax sa v tom čase nachádzal na piatom poschodí nemocnice.

Brax mal chronické respiračné zlyhanie, pľúcnu hypertenziu a tracheomaláciu. 11 mesiacov nemohol opustiť nemocnicu, pretože bol pripojený k pľúcnej ventilácii. Jeho rodičia sa o neho nevedeli postarať a opustili ho, no lekári veria, že s rastom sa stav chlapčeka bude zlepšovať.

Keď Katie a Josh uvideli Braxa, okamžite vedeli, čo musia urobiť. Vzali si malého chlapca domov a vychovávali ho. Od tej chvíle sa stal súčasťou ich milujúcej rodiny. Postupom času sa jeho stav začal neustále zlepšovať.

K uzdraveniu mu pomohla láska a starostlivosť, ktorú poskytovali jeho pestúni.

Katie a Josh si Braxa adoptovali v septembri 2017. Stále im chýba Dewey a cítia stratu, ale sú radi, že netrpí. Tiež chápu, že jeho stratou získali niekoho, kto ich potreboval.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pár prišiel o svojho prvorodeného syna. To však ešte netušili, čo ich čaká v nemocnici o poschodie vyššie…”