streda, 22 mája, 2024

Príbeh: Mama sľúbila, že po svadbe dá mne a môjmu manželovi babkin byt. To, čo nakoniec urobila, nikto z nás nečakal

„Mama začala minulý rok s rekonštrukciou starého bytu. Pomyslela som si, že pripravuje bývanie pre mňa,“ hovorí Viktória. Žena sa nedávno vydala, teraz žije s manželom v prenajatom byte a ešte donedávna si myslela, že mama jej dá byt po babičke.

„Len nedávno som sa vydávala. Pred svadbou sme s rodičmi viackrát preberali bytovú otázku. Mama najskôr hovorila jedno, no skutočnosť bola úplne iná. Jedného dňa ma moja matka ohromila správou: ona a môj otec sa rozvádzajú. Vyzeralo to tak, akoby čakala na moju svadbu, aby oznámila rozvod.

Moja mama má 50 rokov.

Pred 30 rokmi sa vydala za otca a celý ten čas sa starala o mňa s bratom. Spolu s otcom nás vždy podporovali, ako len mohli. Otec pracoval od rána do večera, nosil rodine všetky peniaze, nikdy neholdoval alkoholu či iným nerestiam a nikdy som nevidela, že by sa s mamou vážne pohádali. A je to tu.

woman holding beige-petaled flower bouquet                       unsplash

Mama je zrejme unavená z pokojného, ​​šťastného života. Povedala, že je unavená. Všetky domáce práce boli po celý čas jej zodpovednosťou, otec prišiel domov z práce a premiestnil sa na gauč. Mama nám upratala, pripravila jedlo a my sme ju len otravovali otázkami, či máme čo jesť a či nám vyčistila topánky.

Mama dúfala, že jej vo všetkom pomôžem. O bratovi ani nehovorila, celý život bol za lajdáka. Kým žila moja stará mama, vravievala mi, že si svoje ešte odrobím. Mama ma preto do ničoho nenútila.

Keď už babička nebola medzi nami, moja mama sa rozhodla začať s opravami jej bytu. Takto sa vysporiadala so stratou. V tom čase sme sa s manželom ponúkli, že pomôžeme s doplnkami, no zároveň som zistila, že som tehotná. Keď som s ňou chcela vybrať tapety alebo pomôcť s opravou, mama to odmietla.

smiling woman in shallow focus photography                          unsplash

Pred svadbou si zbalila veci a povedala, že vo svojom byte začína nový život. Poradila nám, aby sme si hľadali nájomný byt, lebo v byte s otcom a bratom to bude trochu stiesnené.

Vie, že čakám dieťa a takto sa zachovala. Nie sme v pozícii, aby sme míňali peniaze na nájomné bývanie. Pôjdem na materskú dovolenku a muž nezarába veľa. Jeho rodičia by nám radi pomohli, no iný byt nemajú.

Mama po celý čas nikomu nepovedala o svojich plánoch. A na moju otázku bola len rozhorčená, že sa jej nikto na byt nespýtal. Ja som bola rozhodnutá, že po svadbe bude byt môj. V mojich očiach to je nespravodlivé, ale moja matka necíti žiadnu vinu.“

greyscale photgraphy of fabric sofa beside wall inside the building                       unsplash

Namiesto toho, aby s rodinou diskutovali o plánoch do budúcnosti, všetci len snívali o tom, že mama zrekonštruuje byt a daruje ho dcére za svadbu taký veľkorysý darček. Jej rozhodnutie bolo nečakané, ale keby varovala svojich príbuzných, nemuselo dôjsť ku konfliktu. Kto má podľa vás v tejto situácii pravdu?

 

Zdroj: takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Latest

Newsletter

spot_img

Don't miss

spot_imgspot_img

Matka sa nakloní, aby pobozkala svoje bábätko – tvár novorodenca roztápa jej srdce

Deti sú jednoducho fascinujúce. Zatiaľ čo matka bude vždy cítiť nežnú lásku a hlbokú náklonnosť k svojmu dieťaťu, tieto pocity vždy zdieľa aj dieťa,...

Máte túto pečiatku na občianskom? Tu je uvedené, na čo vlastne slúži – Veľa ľudí o tom nemá poňatia

Mnohí z nás nosia svoj občiansky preukaz každý deň pri sebe a používajú ho najmä ako doklad totožnosti. Na slovenských občianskych preukazoch sa však...

Manžel ju chcel vyhodiť, ale ja som ju vzala a zachránila. Povieme vám, ako obnoviť orchideu z jedného listu

Orchidea je jedinečná v tom, že aj keď sa zdá byť mŕtva, môžete sa pokúsiť vdýchnuť jej druhý život. Ak má orchidea zhnité listy...
Verified by MonsterInsights