Toto je hrdina: Tento vojak zachránil 2 deti a ich matku pred utopením

Niekedy v živote stačí len pár okamihov, ktoré môžu úplne zmeniť život Vám , alebo ľudom okolo Vás. Nedeľa bol deň, keď jeden vojak zmenil osud naraz hneď trom ľudom.

 

V nedeľu sa rozhodol, že pôjde sušiť seno na prenajatú lúku pri jazere  ´”U Karáska”, v obci Heřmaň, kde tiež býva. A toto rozhodnutie zachránilo život hneď trom ľuďom z jednej rodiny.

“Už som bol v polovici poľa a nepočul som vôbec nič, ale pribehol za mnou starší pán s tým, že sa niekto topí.  Vzal som z traktora lano a bežal som tam. Dobehol som akurát vo chvíli, keď do vody skákala matka detí. Kričal som na ňu, aby to nerobila, ale už bolo neskoro. Aj matka sa začala ihneď topiť, pri splave je voda celkom prudká, “uviedol k tomu čatár Neškodný.

Neváhal a skočil do vody, ale všetkých topiacich držala voda na jednom mieste, bolo ťažké sa k nim dostať. Nakoniec s pomocou lana a jedného dievčaťa na brehu vytiahol postupne matku a jej dve deti z vody.

 Pri každom zachránenom najskôr skontroloval, či nepotrebuje poskytnúť prvú pomoc a potom sa vrhol do vody pre ďalšieho.

Keď chcel skočiť do vody pre posledného topiaceho, otca celej rodiny, všimol si, že ho prúd odnáša preč. “Bežal som po prúde a sledoval ho, ale prúd bol moc rýchly. Našťastie som cestou stretol človeka s autom, s ktorým sme telo predbehli. Keď sme ho vytiahli na breh, začali sme mu ešte s ďalším okoloidúcim poskytovať prvú pomoc až do príchodu polície a lekárov, ale bohužiaľ už bolo neskoro, “spomína Tomáš Neškodný na koniec záchrannej akcie.

Čatár Tomáš Neškodný slúži v 53. pluku prieskumu a EB už takmer trinásť rokov. V novembri oslávi 41 rokov, nie je ženatý, má dve deti.

Pri záchrane topiacich mu pomohlo hlavne pravidelné školenie o poskytovaní prvej pomoci pri nečakaných udalostiach, ktoré vojaci každý rok absolvujú.

A samozrejme poriadna dávka odvahy.

single hand of drowning man in sea asking for help

zdroj: armyweb.cz

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Toto je hrdina: Tento vojak zachránil 2 deti a ich matku pred utopením”