Úžasná rada Stephena Hawkinga tým, ktorí trpia depresiami. Funguje a pomôže aj vám

Preslávený fyzik Stephen W. Hawking zomrel 14. marca v roku 2018, no jeho posolstvo nikdy nezomrie. Pri príležitosti svojich 74. narodenín v Londýnskom kráľovskom inštitúte vystúpil so svojou prednáškou venovanou čiernym dieram.

Poznamenajme, že už skôr prišiel tento znamenitý vedec s teóriou, že čierne diery nie sú, ako sme predtým mali za to, jednosmernou slepou ulicou, ale že pravdepodobne vedú do iných vesmírov.

Po prednáške Hawking odpovedal nielen na otázky k nej, ale aj na otázky osobnejšieho rázu. Keď sa ho spýtali, ako sa vyrovnáva s náročnými životnými situáciami, vyslovil krásnu odpoveď, v ktorej depresiu prirovnal k čiernym dieram.

«Chcel by som povedať, že čierne diery nie sú tak čierne, ako si všetci myslia. Nie sú to večné žaláre, ako sme si mysleli skôr. Je z nich východ, možno dokonca do iného vesmíru. Keď teda spadnete do čiernej diery, nevzdávajte sa, je z nej východ „.

Pripomeňme si, že Stephen Hawking bol nielen vedcom, ktorého objavy zmenili názory na fyziku vôbec a fyziku vesmíru zvlášť. Je to tiež neuveriteľne silný človek. V roku 1963 mu bola diagnostikovaná amyotrofická laterálna skleróza. Lekári mu predpovedali maximálne dva roky života. Postupne strácal vládu nad svojím telom a do svojej smrti bol úplne paralizovaný.

So svetom sa dohadoval pomocou špeciálneho zariadenia. Avšak po celú dobu neprestal intenzívne vedecky pracovať, písať knihy, prednášať a svojou činnosťou inšpirovať nielen vedca a širokú verejnosť, ale aj ľudí, ktorých možnosti sú akokoľvek obmedzené.

Slová takto veľkých ľudí majú veľký význam. Je potrebné vedieť, že nech sú časy, v ktorých sme sa ocitli, temné, východisko je vždy. Možno do iného vesmíru.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Úžasná rada Stephena Hawkinga tým, ktorí trpia depresiami. Funguje a pomôže aj vám”