Žena dostala pokutu po tom, čo jej syn v škole zlomil ceruzku.

Mama zostala v šoku po tom, čo základná škola jej syna nariadila vymeniť ceruzku, ktorú zlomil.

32-ročná Louise Owenová dostala list zo školy jej 10-ročného syna. Žiakovi 6. ročníka Lenniemu diagnostikovali  ADHD a autizmus, takže škola dostáva za neho finančné bonusy.

Louise tvrdí, že v liste sa uvádzalo, že jej syn zlomil ceruzku v škole a že za jej výmenu bude musieť zaplatiť 20 centov.

Štvornásobná mama povedala: „Keď prvýkrát prišiel, povedala som ‚Čo si urobil tentokrát, Lennie?“ Ale nemal ani poňatia a ceruzku ani nespomenul.

Louise says she is waiting on a response from the school. Credit: SWNS

„Prvá vec, ktorú mi povedal, bola, že na ihrisku kopal do futbalovej lopty, ktorá prešla cez plot, takže som si automaticky myslela, že tento list je o strate lopty.

Nemohla som uveriť tomu, čo sa v liste píše – pripadalo mi to smiešne.“

List napísal Lennieho triedny učiteľ Douglas Wilson, ktorý tvrdil, že jej syn zlomil ceruzku.

Kontroverzný list znel: „Vaše dieťa, žiaľ, zlomilo školskú ceruzku 2. novembra 2022. Ide o školské vybavenie, ktoré je teraz potrebné nahradiť.

Louise povedala, že nemá v úmysle zaplatiť 20 centov už len z princípu.

Povedala: „Viem, že to znie zle, ale premýšľala som o tom. Nie je to ani tak o peniazoch, ale o tom, že dali môjmu synovi list a chcú to vyriešiť čo najskôr.“

Namiesto pokuty sa Louise domnieva, že jej syn mal dostať trest zostať desať minút po škole, aby sa z toho poučil.

Keď sa dostala do kontaktu so školou, povedali jej, že rovnaký list dostali viacerí rodičia.

Od prvého telefonátu Louise čakala, kým sa s ňou škola opäť spojí. „Je to takmer týždeň, čo som im telefonovala.“

„Nesúhlasím s tým, čo urobil, posadila som ho a povedala som mu, aby neničil veci, ktoré mu nepatria, ale množstvo ceruziek, ktoré deti pravdepodobne lámu každý deň, či už zámerne alebo náhodne, musí byť veľké…“

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena dostala pokutu po tom, čo jej syn v škole zlomil ceruzku.”