Žena s ťažkým životným osudom vošla do supermarketu, pretože potrebovala nakŕmiť rodinu. Malo to však jeden háčik…

Do supermarketu vošla smutná žena. Išla za vedúcou osobou a spýtala sa, či by bol ochotný dať jej nejaké veci s tým, že zaplatí neskôr.

Tichým hlasom povedala, že jej manžel je veľmi chorý a nemôže pracovať, spoločne vychovávajú sedem detí a že potrebujú jedlo.

Vedúci predajne požiadal ochrankára, aby ženu vyviedol z predajne. Pokračovala však v prosbe a myslela na svoju rodinu:

„Zaplatím hneď, ako to bude možné, prosím. „Nemôžem len tak požičať alebo dať jedlo cudzincovi.“ uviedol vedúci predajne. Pri vchode do obchodu počul rozhovor aj jeden zo zákazníkov.

Prišiel za vedúcim obchodu a ten ženu zavolal späť. Opýtal sa jej: „Máte nákupný zoznam? Odpovedala: „Áno, pane.“ „Dobre, položte svoj zoznam na váhu a ja vás nakŕmim, keď to odvážite,“ povedal. Vybrala papierik a po krátkej odmlke naň napísala. Papier potom nesmelo položila na váhu.

Váha okamžite padla, ako keby na ňu niekto položil kameň. Vedúci predajne aj zákazník boli mimoriadne prekvapení.

Predajca začal ukladať jedlo na opačnú stranu váhy, no tá sa ani nepohla. Výsledkom bolo, že tam pribúdalo čoraz viac potravín, ale váha sa nikdy nevyrovnala s papierom, a tak si ho žena zobrala.

Vedúci predajne bol prekvapený, keď si prečítal, čo bolo na papieri…

Nebol to nákupný zoznam, ale bola to modlitba, povedal: „Náš všemohúci Pane, poznáš moje požiadavky, celú svoju situáciu nechávam v tvojich rukách.“

Keď žena z predajne odišla, vedúci predajne zostal ticho a dal jej všetko, čo bolo na váhe.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena s ťažkým životným osudom vošla do supermarketu, pretože potrebovala nakŕmiť rodinu. Malo to však jeden háčik…”