16 vecí, ktoré nám nikdy nepovedia ani najbližší ľudia, no pri rozhodovaní sú mimoriadne dôležité

Zjavne vyčerpaná žena prišla na konzultáciu k psychológovi. Sadla si do kresla a takmer okamžite sa rozplakala…

„Prečo mi nikto nepovedal, že sa to stane?“ – opakovala. Tento rozhovor s ňou podnietil psychológa opísať to, čo nám ani najbližší ľudia nikdy nepovedia:

Nikdy vám nepovedia, že manželstvo vás nezachráni pred problémami, pred prázdnotou ani pred osamelosťou. Ten druhý človek nemôže a ani nebude vypĺňať a kompenzovať vaše nedostatky, naopak, prehĺbia sa alebo odhalia a vy sa s tým budete musieť vysporiadať.

silhouette of hugging coupleunsplash

Nikto vám otvorene nepovie, že je lepšie zostať sám, ako sa chopiť jedinej možnosti, zo strachu, aby sa ten druhý človek s vami nerozišiel.

Deti neznamenajú vždy okamžité šťastie. Sú s nimi spojené problémy, nedostatok spánku, úplný nedostatok času na seba aj na život. Ak si to uvedomujete – skvelé, ale ak máte ilúziu, že s narodením dieťaťa bude váš život voňať po ružiach – dobre si rozmyslite, či by ste vôbec mali mať deti.

Vzťahy sú obojstranná zodpovednosť a ak bude každý zodpovedný sám za seba a nie za svojho partnera, tak sa bude mať každý lepšie a komfortnejšie.

red rose on black leather sofaunsplash

Tie rodiny, o ktorých si myslíte, že sú ideálne, majú svoje problémy a svoje temné tajomstvá. Ideálne rodiny neexistujú.

Takmer v každej rodine sa vyskytne nevera. Je len na vás, čo s tým urobíte.

Všetka „láska“ rýchlo končí. Ak ste sa nenaučili rozprávať, rešpektovať a starať sa jeden o druhého, potom by ste nemali vstupovať do vzťahu. Nedospeli ste do neho.

Väčšina párov sa navzájom klame o intimite. Kvôli tomu sú nespokojní a nahnevaní. Naučte sa úprimne rozprávať o svojich intímnych túžbach – naučte sa rozprávať o všetkom.

person holding gold wedding bandunsplash

Ak od začiatku nemáte s partnerom nič spoločné, je nepravdepodobné, že to objavíte len tak z ničoho nič. Preto sa po nejakom čase nesťažujte, dobre ste vedeli, do čoho idete.

Naučte sa priznať si vlastné chyby. Ak si uvedomíte, že ste urobili chybu pri výbere a váš muž nie je ten pravý, čím skôr zo vzťahu odíďte. Nestrácajte čas ani vy a nedovoľte, aby ho strácala aj vaša druhá polovička.

Ľudia sa nemenia. Postupom času masky jednoducho zmiznú. Svojou láskou nikdy nikoho nezmeníte. Ak sa človek rozhodne, že chce zmeniť svoj život, bude to jeho voľba. Ale ak sa rozhodnete prevziať túto úlohu Dobrého čarodejníka na seba, bude to zbytočné.

Žiadna duchovná prax nezachráni skutočné problémy. To, že ste ich prestali vidieť, neznamená, že sú preč. Problémy reálneho sveta preto riešte konkrétnymi činmi.

woman in brown shirt fronting treesunsplash

Nežite podľa cudzích rád a nepúšťajte do svojho vnútorného sveta neprofesionálov.

S mužmi je to jednoduché: treba ich podporovať, počúvať, kŕmiť a nie ich zbavovať miesta v dome. So ženami je to jednoduché: musíte ich milovať, rozprávať sa s nimi a dať im pocit bezpečia. S každým je to jednoduché, ak chcete byť úprimný a nesnažte sa partnera zničiť.

Založte rodinu a majte deti až vtedy, keď viete, prečo ich potrebujete. Nemôžete žiť podľa názorov a postojov spoločnosti.

Ak urobíte chybu – odpustite si a choďte ďalej. Život je príliš zaujímavý a krásny na to, aby ste ho svojpomocne premenili na peklo na zemi.

Zdroj: otozh.com.ua

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “16 vecí, ktoré nám nikdy nepovedia ani najbližší ľudia, no pri rozhodovaní sú mimoriadne dôležité”