5 príznakov staroby, ktoré odhaľujú skutočný vek človeka

Mladosť je každému z nás daná iba raz. V priebehu času krása začína blednúť a mnohí z nás chcú aj napriek tomu vyzerať stále atraktívne. Existuje niekoľko rôznych metód na zakrytie pribúdajúcich rokov. Toto je 5 vecí, ktoré sú príznakmi nadchádzajúcej staroby.

Ušné laloky

S vekom stratia ušné laloky svoj tvar a niekedy môžu byť pokryté malými vráskami.

Odborníci v kozmetickom priemysle odporúčajú, aby sa na ne aplikovali vyživujúce a hydratačné krémy, pretože im to vráti späť ich elasticitu. Odporúča sa tiež prestať nosiť obrovské náušnice.

smiling woman in shallow focus photography                       unsplash

Suché lakte

Je potrebné poznamenať, že príznakom starnutia nie sú len suché lakte, ale aj fakt, že koža sa začína hromadiť na miestach záhybu, pretože tam dochádza k jej napätiu. V takýchto prípadoch je potrebné používať výživné krémy a čistiace prostriedky, aby sa tomu zabránilo.

Nečakajte však príliš dlho, ale snažte sa pravidelne natierať vysušené miesta.

Šedé vlasy

Šedé vlasy niekedy vyzerajú štýlovo, ak im venujete správnu starostlivosť. Šedé vlasy sú však indikátorom toho, že proces starnutia začal.

Sú prípady, kedy sa šediny začnú objavovať už medzi 30. – 35. Rokom života. Našťastie v modernom svete existuje veľa rôznych farieb vlasov, ktoré nielen skrývajú sivé vlasy, ale tiež nepoškodzujú vlasy.

Žltnutie zubov

Žlté zuby dávajú signál, že telo starne, a preto dochádza k porušeniu kardiovaskulárneho systému a metabolizmu.

Niekedy môžu byť zuby pokryté škvrnami. Hlavnou vecou je navštíviť zubného lekára, starostlivo sa starať o zuby a ďasná, prípadne si z času na čas dopriať kvalitné bielenie.

Ploché čelo

Keď tuková vrstva opustí čelo, sa stane plochým. Neexistujú žiadne prostriedky, ktoré by to eliminovali, ale všetko sa dá opraviť pomocou mejkapu.

Hlavnou vecou je starať sa o seba od útleho veku a dodržiavať všetky hygienické pravidlá. Ak budete postupovať podľa všetkých odporúčaní, potom môže byť aj staroba krásna.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “5 príznakov staroby, ktoré odhaľujú skutočný vek človeka”